Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Bileti

 Kocaeli - Türkiye

Hayvanat Bahçesi

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı yeniden kapılarını açıyor. Online özel indirimli fiyatlarla biletler Bilet.com'da.

Paylaş :

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Bilet Seçenekleri

 • Hayvanat Bahçesi Günlük Giriş
  195,00 TL - 395,00 TL
  SEÇ
 • Aile Paketi-3 (2 Ebeveyn + 2 Çocuk)
  1.105,00 TL
  SEÇ
 • Aile Paketi-4 (2 Ebeveyn + 3 Çocuk)
  1.285,00 TL
  SEÇ

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Hakkında

Darıca Hayvanat Bahçesi  haftanın her günü sabah saat 10.00 ile akşam saat 17.00 arasında  ziyarete açıktır. Gişelerimiz 16.30’de kapanmaktadır.
 • Parkımızda koruma altında bulunan tüm hayvanların kendi özel beslenme programları vardır. Ziyaretçilerimizin hayvanlara yiyecek vermesi kesinlikle yasaktır. Hayvanlarımızın sağlını tehlikeye atmamak için bu kurala uyulması zorunludur. 
 • Parkımızdaki tüm yeme-içme alanlarımızdan faydalanabilirsiniz. 
 • Çocuk tren turu ile parkımız içinde  gezinti yapabilirsiniz. 
 • 0-36 ay arasındaki çocuklar için giriş ücretsizdir. 
 • Parkımızda çocuk bakım odası bulunmaktadır. 
 • Sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasını önemle rica ederiz. 
 • Öğrenci bileti alan ziyaretçilerimizin öğrenci kartını göstermeleri zorunludur. 
 • Engelli bileti alan ziyaretçilerimizin engelli kartını göstermeleri zorunludur., 
 • Tekerlekli sandalyeleri parkımızın giriş bölümünde temin edilebilirsiniz. 
 
Ziyarete Kapalı Alanlar:
 • Akvaryum
 • Oyun parkı

Harita

Adres: Piri Reis, Tuzla Cad. No:297, 41700 Darıca / Kocaeli

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Hayvanat Bahçesi Günlük Giriş Yetişkin 395,00 TL
Çocuk (3-17 Yaş) 195,00 TL
Öğrenci 195,00 TL
Engelli 75,00 TL
65 Yaş Üstü 215,00 TL
Bebek (0-36 Ay) Ücretsiz
Aile Paketi-3 (2 Ebeveyn + 2 Çocuk) Adet 1.105,00 TL
Aile Paketi-4 (2 Ebeveyn + 3 Çocuk) Adet 1.285,00 TL

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Hakkında

Çocukların ve gençlerin hayvanların tanımaları ve sevmeleri için hayvanat bahçesinin önemi büyüktür. Darıca’da bulunan Faruk Yalçın hayvanat bahçesi 30 yıldır insanların hayvanları tanımasını ve görmesini sağlamaktadır. Aileler çocuklarını bahçeye getirerek onları yaşam alanlarında göremeyecekleri hayvanlarla tanıştırırlar.
Ayrıca park alanında yer alan botanik parkını da ücretsiz olarak gezebilirler. Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ayrıca insanların sembolik olarak hayvan evlat edinmelerine aracı olur. Böylelikle kişiler nesilleri tükenme tehlikesi altında olan hayvanlara maddi destek sağlayabilirler.


Hayvanat Bahçesi

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Darıca kurulan ve 1990 senesinden beri hizmet veren hayvanat bahçesidir. Türkiye’de bulunan hayvanat bahçeleri arasında bakanlık onaylı olan ve en fazla hayvan türüne sahip olan hayvanat bahçesidir. Modern hayvanat bahçeleri arasında yer alan mekan Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryum Birliği’ne tam üyeliği bulunan ilk hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir.
Bahçede bulunan hayvanlar nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlardır. Bu mekanda insanların ve çocukların hayvanları tanıması ve hayvan sevgisini edinmeleri amaçlanmaktadır. Hayvanat bahçesine biletle girişle mümkündür. Ayrıca üyelik imkanı vardır. Bu sayede hayvanat bahçesini üyeler 1 yıl boyunca diledikleri zaman ziyaret edebilmektedir. Hayvanat bahçesini tüm yıl boyunca 11.00-18.00 saatleri arasında gezmek mümkün olmaktadır.

Hayvanat Bahçesi Bölümleri

Hayvanat bahçesi genel olarak hayvan barınakları, tesisler ve botanik park olmak üzere 3 bölümden oluşur. Hayvan barınakları insanların hayvanları görmelerini ve onları tanımalarına imkan tanır. Barınaklarda 250 türden fazla hayvan türü vardır ve bu hayvanları bilet alarak hayvanat bahçesine giriş yapan kişiler görme imkanı elde edebilirler. Bahçede hayvan barınakları ve besleme alanları yanı sıra botanik park bulunur. Bu parkta 400’den fazla bitki türü ve toplamda 8000 üzerinde bitki bulunur.
İnsanlar hayvanlar yanı sıra botanik parkını da görebilirler. Botanik park ve hayvan barınaklarının olduğu bölüm dışında tesiste ziyarete gelen konukların yararlanabilecekleri farklı mekanlar vardır. Bu mekanlar otopark, mescit, bebek bakım odası, emanet odası, oyun alanı ve revirdir. Ayrıca engelli kişilerin bahçeyi ve diğer alanları gezebilmesi için tekerlekli sandalye hizmeti de bulunur. Parkta ayrıca insanların yemek yiyebilmeleri ve içecek alabilmeleri için iki kafe bir tane de büfe vardır. Ayrıca insanların hayvanat bahçesinden hatıra götürmek istediklerinde alabilecekleri ürünlerin satışının yapıldığı mağaza bölümü de yer alır.

Park Haritası:

darıca faruk yalçın hayvanat bahçesi


Hayvanat Bahçesinde Düzenlenen Etkinlikler

Hayvanat bahçesinde 3 çeşit etkinlik imkanı vardır. Bunlar botanik turu, çocuk doğum günü ve fyzoo’da özel bir gün etkinlikleridir. Botanik turu etkinliğine katılmak isteyenler parkta yer alan bitki türlerini ve çeşitlerini görebilir veya bilgi edinebilirler. Çocuk doğum günü etkinliği ise çocuklarının doğum gününü parkta yapmak isteyen kişilere sunulur.
Bu etkinlik kapsamında doğum gününe katılan kişilere yiyecek içecek ikramı, park gezisi ve oyun parkı etkinlikleri yapılır. Doğum günü partisi için planlanan günde 5 gün önce rezervasyon yaptırmak gerekir. Fyzoo’da Özel Bir Gün etkinliğinde ise hayvanları izleme ve besleme, rehberle birlikte park turu yapma, kafede güne özel menü ve sürpriz hediyeler yer alır. Bu etkinliği tercih edenler ise 5 kişi ile katılım sağlayabilmektedir.


Hayvanat Bahçesinde Bulunan Hayvanlar

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’nde 250’den fazla türde hayvan bulunur. Bahçede bulunan hayvanların sayısı ise 3000 bin üzerindedir. Bu hayvanlar arasında nesli tükenmekte olan, tükenme tehlikesi geçiren ve kritik seviyede olan hayvanlarda yer alır. Hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar memeliler, kuşlar, sürüngenler, balıklar ve omurgasızlar olarak 5 gruptadır. Bahçede bulunan memeli hayvanlardan bazıları şunlardır; zebra, saz kedisi, çöl tilkisi, cüce su aygırı, aguti, jaguar, boz ayı, eşek, kızıl panda, mirket, rakun, leopar, valabi, siamang, tapir, lama, kanguru ve şempanze’dir.
Kuşlar arasında ise kaz, martı, kelaynak, telli turna, kutsal ibiş, gelin ördeği, gümüş sülün, tavuskuşu, beç tavuğu, şahin, siyah kuğu ve gri papağan vs vardır. Sürüngenler arasında ise kral piton, nil timsahı, top piton, yeşil iguana, boncukla kertenkele, timsah kapan kaplumbağa, sakallı ejder ve süt yılanı gibi sürüngenler vardır. Bahçede bulunan omurgasız hayvanlar arasında ise kaya akrebi, dev kuş yiyen örümcek ve tarantula türleri vardır. Hayvanat bahçesindeki balıklar arasında ise pirana, koi, pacu, rus mersin, şingu vatoz, dev arapaima, öpüşen gurami, gümüş, astronot ve çöpçü balıkları vardır.


Hayvanat Bahçesi Ulaşım Ve İletişim Bilgileri

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alır. Bahçenin tam adresi Piri Reis, Tuzla Cad. No:297 Darıca ilçesi Kocaeli’dir. Hayvanat bahçesinde gezi ve etkinlikler için 0262 653 66 66 numarasından bilgi alınabilmektedir. Hayvanat bahçesine girmek için gerekli biletler ise bilet.com üzerinden alınabilmektedir.
Daha Fazla Göster

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletini seçeneklerin olduğu etkinlik listesinden seçip, bilgilerinizi doldurarak satın alabilirsiniz.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi bileti 195 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.
PNR numarası her bilete verilmiş özel bir koddur. Sizin bilgilerinizin ve rezervasyon ayrıntılarının içerisinde bulunduğu bir dizi sayı ve harflerden oluşur.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi bileti satın aldığınız tarihler sabit ise sadece o tarihler arası geçerlidir. Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletinizde … tarihine kadar geçerli ibaresi yer alıyorsa, o tarihe kadar kullanılabilir demektir.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletinin satın alma ekranında çocuklara, engellilere, 65 yaş üstüne, bebeklere ve öğrencilere olmak üzere indirim seçeneklerinin fiyat listesini görebilirsiniz.
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi biletini aldığınız ekranın orta sağ tarafında bulunan haritadan yerine bakabilir, ya da satın aldıktan sonra gelen mail ve sms içeriğinde yazan adres bilgisini harita uygulamalarınıza yazarak biletinizin saatinde adrese gidebilirsiniz.

Benzer Etkinlikler

Viasea Akvaryum

Viasea Akvaryum

İstanbul - Akvaryum

262,00 TL 309,00 TL
Park Of İstanbul

Park Of İstanbul

İstanbul - Hayvanat Bahçesi

40,00 TL 49,00 TL
Aslan Park Tuzla

Aslan Park Tuzla

İstanbul - Hayvanat Bahçesi

262,00 TL 309,00 TL

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Yorumları ve Değerlendirmeleri

Çok İyi (22)
İyi (13)
Orta (15)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
Ortalama Puan

4.14

50 Değerlendirme
M**** ****

Güzel bir gün geçirdik, Yalnız bazı önerilerimiz olacak ; Tren turu daha uzun olabilir ve güzergah çeşitlendirilebilir. Bazı hayvanlar (küçük maymun ve keklik) kafeslerin dışında geziyordu , bazı ziyaretçiler de uyarı panolarına rağmen bazı hayvanları beslemeye çalışıyordu. Görevlilerin daha sıkı kontrol etmeleri gerekiyor. Bir de çıkış kapısındaki hediyelik eşya fiyatları çok uçuk, ürün fiyatları normal bir seviyede olabilirdi. (Örn. 15cm lik maymun peluş oyuncak 100 tl,, Koyun peluş oyuncak 173 tl vb) Sırf bu durumdan ötürü mutlu bir günün sonunda malesef çocuklarla aileler zor duruma düşebiliyor. Çocukların ve ailelerin mutlu bir şekilde ayrılmaları öncelikli ise lütfen ya çıkış güzergahı değiştirilsin ya da ürün fiyatları normal bir seviyeye çekilsin ki herkes günün sonunda oradan mutlu ayrılabilsin. İyi günler..


E**** S****

Guzel bir gündü keyifle gezimizi tamamladık. Ilgili personel kolay ulaşım herşey için teşekkürler. Sadece bebekli aileler için bebek bakım yerleri arttirilabilir


E**** ***

Kapalı alanlar vardı ve etkinlikler malesef yoktu bunlar ayrıntılı olarak belirtilebilir


S**** ***

Yaz sıcakları nedeniyle bazı büyük hayvanlar ortada yoktu, yuvalarına gölgelere çekilmişlerdi, göremedik. Daha serin havalarda Ziyaret edilebilir. Gergedanların bulunduğu alan çok kuraktı, azcık bir çamurun içinde hayvancıklar suSuzluktan bayılmış durumdalardı, üzüldük hallerine..


A**** A****

Ayı, aslan ve kapalı yerler açık değildi, çoğu şey yoktu


E**** ***

Çok büyük bir yer en az 3 saat alıyor gezmesi. Pandemi nedeniyle akvaryum, sürüngenler, ayı, vaşak gibi hayvanları göremedik. Online alırsanız biletler daha uygun oluyor. Temiz ve gezilmesi gereken bir yer bence


M**** D****

Hayvanat bahçesinde çalışan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.gayet memnun kaldım güzel birgün yaşadık.


F**** E****

Çocuklarla güzel vakit geçirmek için ideal ve bu yazın sıcağında bile ferah bir yer. Barınaklarda hiç kötü bir koku yok. Çok merak ederek gittik ve değdi. Eksiklerine gelince fil gibi çok merak edilen bir hayvan yok.Hayvan çeşitliliğinin yüzde 25 i maymun, maymun görnekten sıkıldık. Dağıtılan harita eski yerleşimi gösterdiğinden hayvanları bulmakta zorlandık. Aslanlara ayrılan bölüm çok küçük aslanlara acıdık.


T**** k****

Beklentimin üzerinde oldu. Bir çok hayvanı gördük ve çok güzel bir ortam kurulmuş bravo. Sadece ayı ve yılan göremedik geri kalan bütün hayvanları gördük.


M**** B****

Online bilet alarak hem indirimli hemde girişte bilet kuyruğuna girmeden rahatça içeri girdik .Dışardan yiyecek ve içeçek koymak yasak. Çanta kontrolü yapıldı . Havanın sıcaklığı sebebi ile çoğu hayvanı göremedik gölgelik serin yerde uyuyorlardı sonbahar da gitmek daha iyi olur die düşünüyorum . Çünkü büyük bi botanik park olduğu için sıcakta gezmek yorucu olabiliyor hele ki çocuklu bir aile iseniz . Uyarı levhaları ve anons yapılıyor uyarılarda bulunmaları güzel. Tren boyutu çok küçük bence biraz daha uzun olabilir .Genel olarak iyiydi memnun kaldık .Hayvanların temizliğine bi kat daha dikkat edilmeli .


Yorum Gönder