Emaar Akvaryum - Sualtı Hayvanat Bahçesi

Bilet Seçenekleri

Lütfen aşağıdaki bilet seçeneklerinden birine tıklayınız
Online İndirim Kuponu

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi


Kapılarını ziyaretçilere açan emaar akvaryum yepyeni bölümleri ile göz dolduruyor. Su altında yer alan hayvanat bahçesi ziyaretçilerine tematik bir keşif imkanı da sunuyor. Toplamda yedi farklı bölümden oluşan bu bahçe, tamamen doğal bir yapı üzerinde yer alıyor. Hayvanları yakından tanımak isteyen çocuklar için de keyifli bir keşif ortamı oluşturuluyor.
 

Tematik Bölümlerde İlk Seçenek: Kayalık Kıyılar

Birçok farklı kısma ev sahipliği yapan sualtı hayvanat bahçesi ilk olarak kayalık kıyılarını ziyarete açmaktadır. Su altındaki yaşamı tamamen doğal ortamında seyre dalmak mümkündür. Karides ve küçük kabuklu canlıları hem kayalıklarda hem de su altında izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra vatoz ve köpek balıkları da bu alanda yer alıyor.
 

Bir Diğer Seçenek: Denizanası Galerisi

Su altı yaşamının en nadide örnekleri bu özel hayvanat bahçesinde sergileniyor. Bunlardan bir diğeri de deniz analarından oluşan galeridir. Özel ışıklandırma sistemi sayesinde geziye ayrı bir boyut katan atmosfer de mevcuttur. Aynı zamanda dans eden deniz analarına çalan müziklerle de eşlik edebilirsiniz.
 


Nehirler, Şelaleler ve Ormanlar

Adı her ne kadar su altı hayvanat bahçesi olsa da orman ve şelale gibi doğal oluşumları yerinde görmek de ek seçenekler arasında bulunuyor. Kırmızı yanaklı kaplumbağalar bu bölgelerde yer alan ilk hayvanlardır. Aynı zamanda su samurları ve dikenli vatozlar da geziye eşlik ediyorlar.
 
Ormanlarda ise birçok farklı hayvanı doğal yaşam alanlarında izlemek mümkündür. Bu hayvanlar arasında yılan, iguana ve dev su fareleri de bulunuyor. Gezi esnasında fotoğraf çekmek ve bu özel alanları ölümsüzleştirmek de sunulan fırsatlar arasında yer almaktadır.
 

Gezilebilecek Diğer Bölümler

Son derece egzotik bölümler gezinin ilerleyen kısımlarında ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Gezilebilecek diğer bölümler arasında Penguen Adası ve Timsah Krallığı gibi bölümler de bulunmaktadır.