Balonlar sabah kalktığı için en erken ertesi güne satış yapılmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Bileti

 Atmosfer Balloons, Nevşehir

Aktivite , Sıcak Hava Balonu

 80.00 - 100.00

Kısa Açıklama: Dünyaca ünlü Kapadokyada sıcak hava balon turları bilet.com'da. Bilet fiyatları seçilen tarihe göre farklılık gösterebilmektedir.

Adres

Cumhuriyet Mh. Kapadokya Cd. No:76 Avanos, Türkiye

Bilet Seçenekleri

Lütfen aşağıdaki bilet seçeneklerinden birine tıklayınız

Detaylar

Uçuş Programı:

 • Uçuş süresi 45 – 65 dakika civarındadır.
 • Yolcu kapasitesi 12 ila 20 yolcu arasında değişmektedir.
 • Günün hatırası olarak tüm yolcularımıza sertifika verilir. Yolcularımızın otellerine dönüşleri yine kendi araçlarımız ile sağlanır.
Ödeme ve İptal Şartları:
 • Satın alma işlemi sonrasında rezervasyon işleminiz Atmosfer Balon onayına sunulur. Firma rezervasyonu onaylama veya reddetme hakkına sahiptir. Biletiniz onaylandıktan sonra, firma yetkilileri tarafınıza ulaşacaktır. Rezervasyonunuz onaylanmadığı takdirde kartınızdan çekilen tutar iade edilecektir.
 • Tarafınızca yapılacak iptallerde uçuştan 24 saat öncesine kadar bizi yazılı olarak haberdar etmeniz halinde herhangi bir ücret talep edilmez. Bu süreçten sonra yapılacak iptaller veya uçuşa katılmama durumu, son dakika iptali kapsamında tam ödemeye tabiidir.
 • Uçuş tamamen hava koşullarına bağlı olup uçuş günü öncesinden balonun uçabileceği garanti edilemeyeceğinden hava muhalefeti nedeniyle iptal olan uçuşlarda tam iade gerçekleştirilir.
COVID-19 Tedbirleri:
Transfer:
Misafirlerin alana ulaşımı için önce transfer araçları otellere veya önceden belirlenmiş olan noktalara ulaşır. Bütün transfer araçları ve transfer işletmeleri, TSE tarafından kalibre edilmiş ateş ölçüm cihazı, kayıt için skala, eldiven, maske, el antiseptikleri, dezenfektan paspası bulundurmak zorundadır.
 • Araç kaptanı her misafiri araca binmeden önce ateşini ölçer ve elindeki skalaya adı,soyadı ve milliyetinin yanına misafirlerin ateş derecesini yazar. Ateş ölçüm esnasında herşey normal ise kaptan misafirleri araca kabul eder.
 • Misafirler aracın hemen kapısına yerleştirilecek olan el antiseptiği ile ellerini dezenfekte eder.
 • Transfer araçlarında herhangi bir kısıtlanma veya koltuklarda kota aranmaz. T.C Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu Üyeleri bilindiği üzere ülkemizdeki tüm transfer yapan araçlardaki kota zorunluluğunu kaldırmıştır. Şehir içi ve dışı otobüslerde, uçaklarda, toplu taşım araçlarında herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.
 • Araç şoförü tarafından oluşturulan misafirlerin ateşlerini gösteren belge, kaptan tarafından imzalanıp onay merci olan balon işletme şirketi müdürüne teslim edilir. Şirket müdürü de bu listeler onaylayıp klasör şeklinde saklar.
 • Transferden sorumlu kişi misafirleri balon başına götürür ve operasyonun bitmesini bekler.
Kahvaltı:
Covid19 pandemi süresi boyunca hiçbir şekilde kahvaltı ikramları verilmez. Misafirlere araç içerisinde topkek ve meyve suyu isteğe göre verilebilir. Ortak sebil, çay potu, çay kaşıkları ve şekerleri gibi kullanımı ortak olan tüm malzemeler yasaklanır.

Maske, Eldiven ve Antiseptik kullanımı ve denetimi:
Balon şirketinin yer ekibi şefleri tarafından misafirlerin maske, eldiven kullanma zorunluluğu sağlanacaktır. Pilotların balon şişirme ve diğer güvenlik önlemleri ile ilgili meşgul olarak yer ekibi şefleri tüm misafirlerin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyup uyulmadığı denetlenecektir. Maske veya eldiven olmayan misafirlere gerekli malzemeler firma tarafından tedarik edilir. Her balon sepetinin en az bir direğinde antiseptik bulundurulur.

Fotoğraflama:
Uçuş öncesi fotoğraf şirketi tarafından toplu fotoğraf çekilme işlemi yasaklanır. Misafirlerin bir araya gelmesi engellenir, mesafe korunur. Fotoğraf şirketi misafirlerin fotoğraflarını sadece bireysel veya aile olarak çekebilir. Bu kural aynı zamanda operasyon sonunda pilot ve misafirlerin toplu resim çekme olayı için de geçerlidir. Toplu fotoğraflama tamamen yasaklanır.

Sepet Yerleşimi:
Misafirler sepete alınırken her kompartman’a aynı aile mensubu bireyler alınır. Aile bireyleri kesinlikle farklı kompartmanlara konulmaz. Sepette herhangi bir kişi sayısı sınırlandırma işlemi yapılmaz. T.C Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun güncel genelgelerine göre ne uçaklarda, ne toplu taşıma araçlarında ne de otellerde herhangi bir kısıtlama işlemi olmadığından ve balon aktivitesinin tamamen açık havada gerçekleştirildiğinden dolayı herhangi bir kota konulmaz. Sepetin genelgede bulunan toplam kapasite rakamları Covid19 boyunca da muhafaza edilir​

Sepetten iniş
Yer Ekibi ve pilot yakın mesafen kaçınmak için misafirlere hiçbir şekilde inmeleri için el temasında bulunmaz. Her sepet en az 4 merdiven bulundurmak zorundadır. Misafirler sepet terk etme eylemlerini kendileri gerçekleştirir.

Şampanya Partisi
Covid19 pandemi süresi boyunca hiçbir şekilde ikram yapılmaz, şampanya partileri iptal edilir. Sepetten terk etme işlemi gerçekleştikten sonra misafirler araçlara yönlendirilir.

Bilet Fiyatları

Bilet Türü Bilet Tipi Fiyat
Kapadokya Balon Turu Adet

Kapadokya Balon Turu Hakkında

SICAK HAVA BALONU TEMELLERİ

Balonlarımız; dünyanın önde gelen sıcak hava balon üreticilerinden olan İspanyol Ultra Magic firması tarafından üretilen Sıcak Hava Balonlarıdır.
Balon’un Uçuşu; Balonlar yerçekimi ve sıcaklık transferinin temel prensipleri sayesinde uçarlar. Balonun içindeki hava ısındıkça balon yükselir. Balonun içindeki hava soğudukça balon alçalır. Balonu uçurmak için önce güçlü bir vantilatörle şişirilir, sonra da bu hava ısıtılır.
Balon’un Kubbesi; yırtılmaz naylon en yaygın şekilde kullanılan maddedir, ama polyester gibi başka maddeler de kullanılır. Balonun alt kısmındaki açık kısım (ağız) Nomex gibi ateşe dayanıklı bir maddeden yapılmıştır. Bu itfaiyecilerin kullandığı giysilerin kumaşına benzer bir maddedir.

Sepet; Örgü saz kullanılır çünkü hafiftir, esnektir ve kolayca tamir edilebilir.
Tüm sıcak hava balonları bir burner sistemi, bir sepet ve bir kubbeden oluşur. Aradaki farklar balonun büyüklüğü ve şekli, söndürme sistemi, sepetin biçimi, ve burnerlerin sayısı, tasarımı ve şeklidir.
Balonun yönü rüzgara göre belirlenir. Pilot, balonun yönünü kısıtlı bir şekilde kontrol edebilir. Bunun için yükselip alçalarak değişik irtifalarda, değişik yönlerde ve hızlarda esen rüzgarları kullanır.
Kullanılan Yakıt; Balonlarımız, paslanmaz çelik tüplerde 120 - 200 kiloluk propan gazı taşırlar. Bir uçuş sırasında sepetteki yakıtın yaklaşık %75'ini kullanılır.


GÜVENLİK VE İNİŞ

Balon uçuşu havada çok huzurlu bir deneyimdir ama aslında bir maceradır. Pilot kalkıştan önce sizlere güvenlik brifingi verecektir.

Kalkış alanı
Kalkış alanında beklerken sepete alınana kadar lütfen balondan en az 5 m uzakta durun.

Balona bir kuş çarparsa ne olur?
Balonlar o kadar büyüktür ki, kuşlar genellikle yoldan kaçarlar. Balonun kumaşı göründüğünden çok daha sağlam bir maddeden yapılmıştır ve eğer bir kuş çarparsa bile ancak çarptığı hızla geri seker. Balonlar pek çok testten geçmişlerdir ve bir balon, üzerinde kocaman bir delik bile olsa uçmaya devam edebilir.

İnişte hedef uygun bir alana, azalan bir hızla emniyetli bir iniş yapmak ve sepetin yerde en az sekme ve sürtünme ile durmasını sağlamaktadır. İniş şekli hava şartlarına ve inilecek alanın özelliklerine bağlı olarak değişir. Yaklaşma seklini belirlemek, güvenli iniş için maniaları (elektrik hattı, diğer engeller, zeminin durumu vb.) kontrol etmek ve iniş alanının uygunluğundan emin olmak en doğrusudur.

Pilot kalkmadan önce verdiği iniş pozisyonu ile ilgili brifingi yineler. Yolcuları iniş pozisyonu almaları konusunda inişten yaklaşık 2 dk önce uyarır. Resimde görüldüğü gibi yolcuların bacakları dizlerden hafif kırık sırt sepetin fodrasına dayalı ve sepete (KIRMIZI tutacağa) sıkı tutunmuş pozisyonda olmalıdır. Bu iniş zamanı sizi koruyacak ve ileriye düşmenizi engelleyecektir. Lütfen oturmayın. Pilot sizi uyarıncaya kadar bu pozisyonda kalınır.


NASIL GİYİNMELİ?


UÇUŞ SÜRESİ NE KADARDIR?

Genelde en az olarak 1 saat uçma gayreti göstermekle birlikte bu tahmini olarak söylenebilir. Gerçek uçuş zamanı tamamen hava koşulları, uçuş yönü ve iniş alanı müsaitliğine göre belirlenir. En güvenli iniş zamanını belirleyecek tek kişi pilotunuzdur.


BALONA BİNERKEN NE GETİRMELİ?

Fotoğraf makinesi ve(ya) kameranızı getirmeyi unutmayın ve tabi ki kameranızın şarjını doldurmayı da. Ekibimiz balon maceranızda sizin fotoğraflarınızı çekmekten büyük mutluluk duyacaktır. Ayrıca, uçuş esnasında güneş gözlüğü ve şapkaya ihtiyaç duyabilirsiniz, yanınızda bulundurmakta fayda var.


KİMLER BALONLA UÇABİLİR?

Yaşları 6 ile 90 arasında değişen hemen hemen her yaşta yolcuyu uçurabiliriz. Yolcuların sadece uçuş süresince sepette ayakta durabilecek güçte olmaları, sepete tırmanıp, inebilmeleri ve güvenlik bilgilerini anlayıp uygulayabilmeleri gerekmektedir.
 

KAPADOKYA BALON TURU VİDEOLAR