Frequently asked Questions

İadelerin bankalar tarafından , kredi kartınıza yansıtılması 1-7 iş günü , banka kartınıza yansıtılması 1-23 iş günü sürebilmektedir . Eğer süre zarfı dolmasına rağmen iade yapılmadıysa , 0850 450 99 88 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 
Bilet.com, kişisel tüm verilerinizin güvenliğine son derece önem vermektedir. Tüm banka işlemleriniz 3D secure ve haberleşme için SSL protokolü kullanılmakta olup, tüm alışverişleriniz güvence altındadır.
Yükleme yapmak istediğiniz İstanbulkart numaranızı girdikten sonra yüklenecek tutarı seçebilir, kredi veya banka kartı ile ödeme yaparak talimatınızı oluşturabilirsiniz.
Bilet.com kişisel tüm verilerinizin güvenliğine son derece önem vermektedir. Tüm banka işlemleriniz 3D secure ve haberleşme için SSL protokolü kullanılmakta olup, tüm alışverişleriniz güvence altındadır.
İstanbulkart’ınızın önündeki 16 haneli numara kart numarası; arkasındaki 04 ile başlayan 14 haneli numara ise kart seri numarasıdır. Her iki numara da dolum yapmak için kullanılabilir.
Numaralar okunmuyorsa; kartınızı Biletmatik’e dokundurarak cihaz ekranından veya dolum fişlerinden İstanbulkart numaranızı öğrenebilirsiniz.
Bilet.com'dan uçak bileti alırken , sadece biletinizin fiyatını ödersiniz . Bilet.com komisyon ücreti almaz.
Uçak biletinizi kullanabilmeniz için yolcu bilgilerinizin kimlik bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir.Eğer bilgilerinizi yanlış girdiyseniz , 0850 450 99 88 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.
Yükleme talimatındaki parayı İstanbulkart'ınıza fiziksel olarak yüklemek için; Metro/Metrobüs duraklarındaki kart dolum makinalarını (Biletmatik), akıllı duraklardaki kart okuyucularını, İstanbulkart bayilerindeki kart okuyucularını veya otobüslerdeki kart okuyucuları kullanabilirsiniz.
Metro ve Metrobüs içindeki kart okuyucular, yalnızca ücret tahsil etmek için kullanılan offline okuyuculardır. Bu okuyuculardan "Talimatı Yükleme İşlemi" yapılamamaktadır.
Uçak bileti faturalarınız , bilet satın aldıktan sonra , 7 iş günü içerisinde fatura@biletbank.org adresi üzerinden otomatik olarak  bilet satın alırken girmiş olduğunuz e-mail adresinize gönderilmektedir.
 
NFC, bir kablosuz bağlantı teknolojisidir. NFC standartlarına uygun telefonlar, kartlar, kart okuyucular arasında veri transferi sağlar. NFC ile İstanbulkart’ınıza yükleme talimatını kolayca aktarabilirsiniz. Bunun için; NFC özelliğine sahip telefonunuzun arka kısmına, NFC özelliğiniz aktifken, İstanbulkart’ınızı okutmanız yeterlidir.
Bilet.com sayesinde bir tıkla yüzlerce uçak biletini karşılaştırıp , sizin için en ucuzunu bulabilirsiniz.
Telefonunuzda NFC özelliğinin olup olmadığını şu şekilde kontrol edebilirsiniz:
* Telefonunuzun Ayarlar kısmına girin.
* Kablosuz Ağlar ya da bağlantıları seçtikten sonra diğer bağlantıları seçin.
* Eğer NFC seçeneği karşınıza çıkıyorsa, telefonunuzda bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.
3-D Secure, internetten yapılan kredi ve banka kartı işlemleri için ek bir güvenlik katmanı olarak tasarlanmış XML tabanlı bir protokoldur.
Satın aldığınız bileti üyeliğinize ekletmek için bilgi@bilet.com 'a mail atabilirsiniz.
 
İstanbulkartınıza talimat yükleme işlemi ile ilgili herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır.
Bilet.com mobil uygulamasından yada web sitesinden , hesabım > seyahat biletlerim > uçak biletlerim adımlarını takip ederek , müşteri hizmetlerini arayarak ya da rezervasyon sorgulama / iptal linkine tıklayıp (https://www.bilet.com/ucak-bileti/rezervasyon-sorgulama)  PNR  ve soyisim  bilginiz ile uçak biletinizi görüntüleyebilirsiniz.
 
Seyahatinizi gerçekleştirmek için uçağın tarifeli kalkış saatinden belirli bir süre önce havalimanında yaptırdığınız bilet ve bagaj işlemlerinin tümüne check-in adı verilir.
Oluşturulan talimatlar üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.
Bilet satın alındıktan sonra evcil hayvan ile seyahat etme talebi , ilgili hava yolu firmasının çağrı merkezine ulaşılarak firmaya iletilmelidir.
Oluşturulan talimatların iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
Şu anda İstanbulkart abonman yüklemesi yapılamamaktadır.
Bilet.com üzerinden yapacağınız ilk İstanbulkart yüklemenize 10 TL kazanabilmek için; üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemler sonrasında, ilk İstanbulkart yüklemenize özel 10 TL puanınız hesabınıza tanımlanacaktır.
Bilet.com üzerinden üye girişi yaparak satın alacağınız her biletten, aşağıda belirtilen tutarlarda puan kazanırsınız. Puanlarınız 20 TL'ye ulaştığında otomatik olarak İstanbulkart’ınıza aktarabilirsiniz.
* Uçak Bileti 5 TL
Yunan Adaları ve Kıbrıs Feribot Bileti 5 TL
Araç Kiralama 3 TL
İDO Bileti 1 TL
Otobüs Bileti 1 TL
Etkinlik Bileti 1 TL
Etkinliğiniz iptal olduysa , iadeler otomatik olarak kartınıza yapılmaktadır . İadelerin bankalar tarafından yansıtılması  , kredi kartlarında 1-7 iş günü , banka kartlarında 1-23 iş günü sürebilmektedir .Süre zarfı dolmasına rağmen iade yapılmadıysa , 0850 450 99 88 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
Hesabınızda biriken puanlarınızı İstanbulkart’ınıza aktarabilmeniz için; puan değerinizin toplamda 20 TL’ye ulaşması gerekmektedir. Puanlarınız 20 TL'ye ulaştığında otomatik olarak İstanbulkart’ınıza aktarılacaktır.
İadelerin bankalar tarafından kartınıza yanstılıması , kredi kartlarında 1-7 iş günü , banka kartlarında 1-23 iş günü sürebilmektedir.Süre zarfı dolmasına rağmen iade yapılmadıysa 0850 450 99 88 numaralı  çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
 
Evet. Bilet.com üzerinde, üye girişi yaparak, birden fazla İstanbulkart tanımı yapabilir ve kart yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz:
"Hesabım >> Toplu Taşıma Kartlarım >> Kayıtlı Toplu Taşıma Kartlarım" veya linke tıklayarak kart tanım sayfasına erişebilirsiniz. (https://www.bilet.com/toplu-tasima-kartlarim)
Bilet.com 'dan etkinlik bileti alırken , sadece biletinizin fiyatını ödersiniz . Bilet.com komisyon ücreti almaz.
Etkinliğe giriş için fiziki bilete ihtiyaç yoktur ama dilerseniz etkinliğe giriş gişelerinden biletinizi yazdırabilirsiniz.
3-D Secure , internetten yapılan kredi ve banka kartı işlemleri için ek bir güvenlik katmanı olarak tasarlanmış XML tabanlı bir protokoldur.
Bilet.com mobil uygulamasından yada web sitesinden , hesabım > etkinlik biletlerim  adımlarını takip ederek , müşteri hizmetlerini arayarak ya da etkinlik bileti sorgulama linkine tıklayarak
( https://www.bilet.com/etkinlik/sorgulama ) biletinize ulaşabilirsiniz.
İDO bileti rezervasyon sorgulama  sayfasındaki forma rezervasyon numaranız (PNR) ve soyadınızı girerek bilet bilgilerinize ulaşabilirsiniz.Bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.
İDO bileti iptal ve iade işlemleriniz için 0850 222 44 36 numaralı telefondan İDO çağrı merkezine 7/24 ulaşabilirsiniz.
İDO deniz taşımacılığında 3 farklı ferbot tipi kullanılmaktadır. Bunlar:

FE (Hızlı Feribot): Araç ve yolcu taşır. LPG/CNG ile çalışan araçlar kullanamaz.
FC (Ferry Cat): Araç ve yolcu taşır. LPG/CNG ile çalışan araçlar kullanabilir.
DO (Deniz Otobüsü): Sadece yaya yolcu taşır.
İDO BİLETİ İPTAL, İADE VE DEĞİŞİKLİK ŞARTLARI:
 
PROMO
 • İndirim kategorileri (Çocuk, öğrenci, engelli, 65+, basın, gazi) PROMO biletlerde geçerli değildir.
 • PROMO biletler iade edilemez.
 • Sefer kalkış saatine 1 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %50'si oranında kesinti yapılarak sadece geçerli sefer tarifesi ve dönemi içerisine değişiklik yapılabilir.
 • Sefer kalkış saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik yapılamaz.
 • Kişi başı bagaj hakkı 20 kg'dır.
ECO
 • İndirim kategorileri (Çocuk, öğrenci, engelli, 65+, basın, gazi) ECO biletlerde geçerlidir.
 • Sefer kalkış saatine 12 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %10'u oranında kesinti yapılarak sadece geçerli sefer tarifesi ve dönemi içerisine değişiklik yapılabilir.
 • Sefer kalkış saatine 12 saat ile 1 saat arasında süre olduğu durumlarda bilet tutarının %30'u oranında kesinti yapılarak sadece geçerli sefer tarifesi ve dönemi içerisinde bilet değişikliği veya iadesi yapılabilir.
 • Sefer kalkış saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik yapılamaz.
 • Kişi başı bagaj hakkı 20 kg'dır.
BIZ
 • İndirim kategorileri (Çocuk, öğrenci, engelli, 65+, basın, gazi) BIZ biletlerde geçerlidir.
 • Sefer kalkış saatine 12 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet değişikliği veya iadesi cezasız yapılabilir.
 • Sefer kalkış saatine 12 saat ile 1 saat arasında süre olduğu durumlarda bilet tutarının %30'u oranında kesinti yapılarak sadece geçerli sefer tarifesi ve dönemi içerisinde bilet değişikliği veya iadesi yapılabilir.
 • Sefer kalkış saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik yapılamaz.
 • Kişi başı bagaj hakkı 30 kg'dır.
FIRST CLASS
 • Yenikapı-Bursa hattında geçerli olan 4 kişilik özel FIRST CLASS bilet ücretine 1 adet otomobil veya jip ile 4 kişi dahildir.
 • Yenikapı-Bandırma hattında geçerli olan 8 kişilik özel FIRST CLASS bilet ücretine 2 adet otomobil veya jip ile 8 kişi dahildir.
 • İndirim kategorileri (Çocuk, öğrenci, engelli, 65+, basın, gazi) FIRST CLASS biletlerde geçerli değildir.
 • Sefer kalkış saatine 24 saatten fazla süre olduğu durumlarda bilet tutarının %10'u oranında kesinti yapılarak sadece geçerli sefer tarifesi ve dönemi içerisinde bilet değişikliği veya iadesi yapılabilir.
 • Kişi başı bagaj hakkı 30 kg'dır.
İDO ile Bursa , Yalova , Bandırma , Pendik , Kadıköy  , Yenikapı , Kabataş , Bostancı gibi lokasyonlara gidebilirsiniz.
Biletin üzerindeki bilgiler ile seyahat edecek olan yolcunun bilgileri bire bir eşleşmelidir. Kendi adınıza aldığınız bilet ile bir başkası seyahat edemez.
Seyahat edebileceğiniz Yunan Adaları  ,  Kalimnos , Kos , Leros , Rodos  , Simi , Meis , Midilli , Sakız ve Samos’tur.
Gri ve yeşil pasaport sahibi yolcular  vizesiz girebilirler  , diğer pasaportlar için şengen vizesi zorunludur.Pasaportlarda Kıbrıs damgası olmaması gerekmektedir.Pasaportunuz  seyahatin bitiş tarihi itibari ile 90 gün daha geçerli olmalıdır .
Biletin üzerindeki bilgiler ile seyahat edecek olan yolcunun bilgileri bire bir eşleşmelidir. Kendi adınıza aldığınız bilet ile bir başkası seyahat edemez.
Yunan Adaları bilet iptal ve iade işlemleriniz için 0232 712 67 68 numaralı telefondan çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.  
 
İadelerin bankalar tarafından kartınıza yanstılıması , kredi kartlarında 1-7 iş günü , banka kartlarında 1-23 iş günü sürebilmektedir.Süre zarfı dolmasına rağmen iade yapılmadıysa 0850 450 99 88 numaralı  çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
 
Kıbrısa giderken yanınızda yeni tip T.C. kimlik kartınızın olması yeterlidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olamayan yolcular için pasaport gereklidir.
Kıbrıs'ta , Taşucu , Girne ,Tripoli ve Magusa ' ya seyahat edebilirsiniz.
Bilet.com kişisel tüm verilerinizin güvenliğine son derece önem vermektedir.Tüm banka işlemleriniz 3D secure ve haberleşme için SSL protokolü kullanılmakta olup, tüm alışverişleriniz güvence altındadır.
Biletin üzerindeki bilgiler ile seyahat edecek olan yolcunun bilgileri bire bir eşleşmelidir. Kendi adınıza aldığınız bilet ile bir başkası seyahat edemez.
Bilet.com, kişisel tüm verilerinizin güvenliğine son derece önem vermektedir. Tüm banka işlemleriniz 3D secure ve haberleşme için SSL protokolü kullanılmakta olup, tüm alışverişleriniz güvence altındadır.
Araç kiralama, bireysel veya kurumsal olarak kullanılmak üzere faydalanılabilen bir ulaşım hizmetidir. Araç kiralama hizmeti ile dilediğiniz araca istediğiniz süre kapsamında sahip olabilirsiniz.
Araç kiralama; güvenlik, konfor ve rahatlık açısından ulaşım ihtiyacınıza alternatif bir çözümdür. Araç fiyatlarının yükseldiği son günlerde araç kiralamak bütçe dostu olup; satın almaya göre çok daha uygundur.
(https://www.bilet.com/arac-kiralama) linkine tıklayınız veya "Seyahat >> Araç Kiralama >> Araç Kirala" adımlarını izleyiniz.
Araç Kirala sayfasından "Alış Bırakış Yeri" ile "Alış Bırakış Tarih" seçimlerini yapın ve 'Ara' butonuna basın. Çıkan sonuçlar arasından uygun aracı seçip ödeme adımlarını tamamladıktan sonra; dilediğiniz  aracı kiralayabilirsiniz.
Central, Çizgi, Avec, Turmobil ve 100'den fazla araç kiralama firması Bilet.com'da seni bekliyor!
Mercedes, Renault, Opel, Fiat ve daha fazlasını Bilet.com üzerinden kiralayabilirsin.
Kiralayacağınız aracı farklı bir yerde bırakma ihtimaliniz varsa; "Araç Kirala" sayfasında yer alan 'Farklı bir yerde bırakmak istiyorum' seçeneğini işaretleyerek aracı bırakabileceğiniz farklı bir lokasyon tercihi yapabilirsiniz.
"Araç Kirala" sayfasına gitmek için şu adımları izleyiniz: "Seyahat >> Araç Kiralama >> Araç Kirala" veya linke tıklayınız: (https://www.bilet.com/arac-kiralama).
Bilet.com’da komisyon ücreti YOK! Bilet.com üzerinden araç kiralarken yalnızca kiralama bedelini ödersiniz.
"Rezervasyon Sorgulama/ İptal" sayfası üzerinden rezervasyon numaranız ve soyadınız ile sorgulama yaparak; araç kiralama işleminizi iptal edebilirsiniz. 24 saat öncesine kadar yapılan iptal işlemlerinde kesintisiz iade yapılmaktadır.
"Rezervasyon Sorgulama/ İptal" sayfasına gitmek için şu adımları izleyiniz: "Seyahat >> Araç Kiralama >> Rezervasyon Sorgulama/ İptal" veya linke tıklayınız (https://www.bilet.com/arac-kiralama/sorgulama).
24 saat öncesine kadar yapılan iptal işlemlerinde kesintisiz iade yapılmaktadır. Ücret iadenizin süresi bankanıza bağlı değişmektedir. İadeniz, kredi kartlarında 1- 7 iş günü; banka kartlarında 1- 23 iş günü içerisinde yansıtılacaktır.
İadelerin bankalar tarafından kredi kartınıza yansıtılması 1- 7 iş günü; banka kartınıza yansıtılması 1- 23 iş günü sürebilmektedir. Eğer süre zarfı dolmasına rağmen iadeniz gerçekleşmediyse 0850 450 99 88 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
24 saat öncesine kadar yapılan iptal işlemlerinde kesintisiz iade yapılmaktadır. Ancak iptal işlemi, araç alış saatine 24 saatten az bir süre kaldığında yapılmışsa; iade işleminde kesinti yapılır.
Bilet.com üzerinden yaptığınız araç kiralama işlemlerinin sonucunda; bilgilendirme metni tarafınıza SMS veya e-posta aracılığıyla iletilmektedir.
Yanınızda bulunması gereken şeyler şu şeklide sıralanabilir:
Kiralama işlemini gerçekleştiren kişiye ait kimlik kartı, sürücü belgesi ve kişiye ait kredi kartı.
Fatura talebinizi aşağıdaki adımları izleyerek tarafımıza iletebilirsiniz. Eğer fatura talebinde bulunmayı unuttuysanız; bilgi@bilet.com adresine rezervasyon kodu ve ad-soyad bilgilerinizle birlikte fatura talebinizi iletebilirsiniz.
* "Araç Kirala" sayfasından dilediğiniz aracı seçtikten sonra ödeme adımına geliniz.
* Ödeme adımında gerekli bilgileri girdikten sonra 'Kurumsal Fatura İstiyorum' seçeneğini 'Evet' şeklinde işaretleyiniz.
* 'Firma/ Kişi Adı', 'Vergi Dairesi', 'Vergi No/ TC No', 'Adres' bilgilerinizi giriniz ve ödemeyi tamamlayınız. Faturanız tarafınıza iletilecektir.
Araç kiralama anlaşmanız; alış tarihinde başlar, bırakış tarihine kadar devam eder. Dolayısıyla bırakış tarihinden önce yapılan teslimlerde para iadesi imkanı yoktur.
Kiraladığınız aracı bırakış tarihinizden daha sonraki tarihlerde teslim ettiğinizde; firmaya bağlı olarak gerekli ödeme tarafınızdan tahsil edilir. Tahsil edilen ödeme, kredi kartınızdan alınan depozito üzerinden kesinti olabileceği gibi araç teslimi esnasında firmada da gerçekleştirilebilir.
Şu anda özel şoför hizmeti bulunmamaktadır.