Westjet Uçak Bileti

Westjet Bilgileri

Headquarter

Calgary

Year of Foundation

1994

Number of Destinations

108

Number of Countries Flying

25

Total Aircraft Number

119

IATA Kodu

WS

Westjet Hakkında

Westjet
WestJet hava yolu şirketi 1996 yılında Kanada merkezli kurulmuş bir firma olarak biliniyor. Bu firma Kanada’nın en büyük ikinci hava yolu firması olarak görülüyor. Westjet firması, birçok yerde müşterilerine hizmet veriyor. Bu firma çalışanlarının büyük bir kısmı güler yüz ile hizmet veriyor. Westjet hava yolu firması, devamlı kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. Buna bağlı olarak birçok müşterisine anket uyguluyor. Uygulanan ankete göre iyi olmadığı kısımları değiştiriyor.


Westjet Rota ve Seferleri

Bazı kişiler WestJet hava yolu firmasının yalnızca Kanada içerisinde uçuş gerçekleştirdiğini düşünüyor. Ancak WestJet hava yolu firması ülke içine ve ülke dışına uçuş gerçekleştiriyor. WestJet firmasının yaklaşık 90 bölgeye uçuşu bulunuyor. WestJet firmasının uçuş yaptığı bazı ülkeler:
  • İngiltere
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Orta Amerika Ülkeleri
WestJet firmasının oluşturduğu rota sayısı günden güne artıyor.


Check-in İşlemleri

WestJet hava yolu firması, müşterilerine online check-in yapabileceği bir sistem sunuyor. Bu sistem pek çok kişinin işin kolaylaştırıyor. Bu sayede birçok kişi havaalanına gitmeden biletini kestirebiliyor. Online check-in sistemini kullanan müşteriler dilediği koltuğu seçebiliyor. Online check-in sistemi 7/24 kullanılabiliyor. Ancak bu konuda müşterilerin dikkat etmesi gereken bir husus bulunuyor. Online check-in sistemi en geç uçuştan 60 dakika önce kullanılabiliyor. 60 dakikanın altındaki işlemler geçersiz olarak kabul ediliyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

WestJet uçak firması ücretsiz bir şekilde bir çantayı uçağına kabul ediyor. Ancak bir çantayı aşan bagajlar için firmaya ödeme yapmak gerekiyor. Ödenecek miktar çantanın durumuna göre değişiyor. WetJet uçak firması, bagajların kaybolmaması ve kişilere sağlam bir şekilde teslim edilmesi için büyük emek sarf ediyor. WestJet uçak bileti alımı yapanlar ekranda bagaj kurallarını da öğrenebiliyor. Bu firma güvenli olmayan ve sağlığı tehdit eden ürünlerin bagaj olarak alınmasını yasaklıyor. WestJet’i tercih eden kişilerin bu duruma dikkat etmesi gerekiyor.


Westjet İkramlar

WestJet uçak firması, müşteri memnuniyetine odaklanıyor. Buna bağlı olarak ikramlarını geniş tutuyor. Bu firma hijyen kurallarını da göz önünde bulundurduğu için paketli gıdaları ikram olarak vermeyi tercih ediyor. Hijyen kurallarına dikkat etmesi, müşterilerin gözünden kaçmıyor. WetJet, uçuşun süresine göre ikram aralığı seçiyor. Daha uzun süren uçuşlarda daha fazla ikram görülürken kısa mesafe uçuşlarda daha az ikram görülebiliyor. WestJet ikramları arasında şarap gibi pahalı ürünlere de yer veriliyor.


Koltuk Seçimi

WestJet müşterileri seyahat edeceği koltuğu kendileri seçebiliyor. Online check-in işlemleri ile bu hizmete kolay bir şekilde sahip olunabiliyor. WestJet uçaklarında birden fazla koltuk türü bulunuyor. Koltuk türlerini belirleyen en önemli etken diz mesafesi olarak görülüyor. Ekstra diz mesafeli olan koltuklar, uçakların ön kısmında bulunuyor. Bu koltukları tercih edecek olanlar ekstra ücretle karşılaşabiliyor.


Westjet Özel Programları

WestJet’in müşterilerine bazı özel programları bulunuyor. WestJet uçak bileti almak isteyenler özel programlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyor. WestJet Kart sayesinde uçuşlardan mil alınabiliyor. Biriken miller ile yeni biletler satın alınabiliyor. Gerekli mili biriktiren kişiler, biletler için ücret ödemiyor. Ancak bu ayrıcalığa sahip olabilmek için WestJet Kart’a sahip olmak gerekiyor. WestJet Kart ise görevli personellerden ücretsiz bir şekilde alınabiliyor.


Westjet İletişim

WestJet Hava Yolları Telefon Numarası: 403-444-2446
Web Sitesi: www.WestJet.com
E- mail adresi: disableasisstance@westjet.com
Adres: 22 Aeriel Place NE, Toronto

En Ucuz Westjet Uçak Biletleri


WS Westjet 25 Ağustos 2022
Toronto Thunder Bay 2,180.81 TL
WS Westjet 14 Eylül 2022
Londra Şikago 8,186.74 TL
WS Westjet 23 Ağustos 2022
Toronto İstanbul 11,860.62 TL
WS Westjet 24 Ağustos 2022
Vancouver İstanbul 12,917.1 TL
WS Westjet 25 Ağustos 2022
Vancouver İstanbul 12,917.1 TL
WS Westjet 26 Eylül 2022
Vancouver İstanbul 13,064.1 TL
WS Westjet 23 Eylül 2022
Vancouver İstanbul 15,193.5 TL
WS Westjet 01 Eylül 2022
Vancouver İstanbul 15,560.24 TL
WS Westjet 25 Ağustos 2022
Paris Şikago 25,991.65 TL

Westjet Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok