Virgin Atlantic Flights

Headquarter

Crawley

Year of Foundation

1984

Number of Destinations

33

Number of Countries Flying

18

Total Aircraft Number

37

IATA Code

VS

Fast access

Virgin Atlantic Hakkında

Virgin Atlantic bilet

Virgin Atlantic firmasının 1984 yılında kurulduğu biliniyor. Firma 1984 yılında İngiliz iş adamı Richard Brunson tarafından kuruluyor. Kurulduğu tarihten bu yana devamlı kendisini geliştiren firmanın 38 tane uçağı bulunuyor. Virgin Atlantic firmasının %51’lik kısmı Birleşik Krallık Virgin Group’a %49’unun Delta Airlines hava yoluna ait olduğu biliniyor. Virgin Atlantic firmasının genel merkezi Manchester’da bulunuyor. Virgin Atlantic firmasında birçok çalışan bulunuyor.


Virgin Atlantic Rota ve Seferleri

Virgin Atlantic uçak filosu her geçen gün artırılıyor. Çünkü firma, uçuş yaptığı rota sayısını çoğaltıyor. Yeni rotalar için yeni uçak siparişleri veriliyor. Virgin Atlantic uçak bileti satın alanlar seferlerin detaylarını kolay bir şekilde öğrenebiliyor. Virgin Atlantic firması yalnızca yurt içine seferler düzenlemiyor. Firmanın yurt dışına yaptığı birçok uçuş bulunuyor. Virgin Atlantic firmasının uçuş gerçekleştirdiği şehirlerden bazıları:
  • New York
  • Washington
  • Londra
Virgin Atlantic uçak bileti satın alanlar seferlerin detaylarını firmanın resmi internet sitesinden görebiliyor.


Check-in İşlemleri

Virgin Atlantic firmasından bilet alanların sayısı her geçen gün artıyor. Bu firmadan bilet alanlar uçuşlardan çok memnun kaldığını dile getiriyor. Virgin Atlantic firması, müşterilerine check in işlemleri için mobil uygulama sunuyor. Bu mobil uygulama ile check in işlemleri kısa sürede tamamlanıyor. Virgin Atlantic firmasından bilet alanların check in işlemleri için havaalanına gitmesine gerek kalmıyor. Ancak bazı kişiler check in işlemleri için havaalanına gidip yetkililerden yardım almayı seçiyor. Check in işlemleri uçuştan önce de yapılabiliyor. Ancak check in işlemlerinin uçuştan önce tamamen bitirilmesi gerekiyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Virgin Atlantic firması, yolcularına 1 çantayı ücretsiz taşıma imkanı veriyor. 8 kilograma kadar olan bir çanta ücretsiz olarak taşınıyor. Yolcular bu çanta için ücret ödemiyor. Ancak ücretsiz taşınacak çantanın çok fazla yer kaplamaması ve 8 kilogramı geçmemesi gerekiyor. Virgin Atlantic firması yolcularının el bagajını yanına almasına imkan tanıyor. Cüzdan, bilgisayar çantası, kol çantası gibi ürünler el bagajı olarak kabul ediliyor. Bagaj kurallarının detaylarını öğrenebilmek için firma ile iletişime geçmek gerekiyor.


Virgin Atlantic İkramlıklar

Virgin Atlantic firması yolcularına farklı içerikte ikramlar sunuyor. Firmada alkollü ve alkolsüz içecekler bulunuyor. Bunun yanında firmada yiyecek ve içecek hizmeti de bulunuyor. Yiyecek ve içecek için ekstra ücret ödemek gerekebiliyor. Yolcuların bunu göz önünde bulundurması gerekiyor. Virgin Atlantic, diyet programlarına özel yiyecek çıkartabiliyor. Bunun için firma yetkilileri ile önceden görüşmek gerekiyor.


Koltuk Seçimi

Virgin Atlantic yolcuları, check in işlemleri sırasında koltuk seçimini gerçekleştirebiliyor. Koltuk seçiminde aileler bir arada oturabiliyor. Ancak acil çıkış kısmında bulunan koltukları herkes seçemiyor Acil çıkış kısmında bulunan koltukları seçenlerin acil durum anında mürettebata yardım etmesi gerekiyor. Virgin Atlantic uçaklarında farklı tarzda koltuklar bulunabiliyor. Premium plus adı verilen koltuklar pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.


Virgin Atlantic Özel Programları

Virgin Atlantic firması yılın bazı dönemlerinde kampanyalı bilet satışı yapabiliyor. Bu biletler normal biletlere göre çok daha uygun fiyattan satılıyor. Ancak Virgin Atlantic firması sıkı yolcularına daha farklı avantajlar sunabiliyor. Bu avantajlar sayesinde ucuza uçak bileti satın alınabiliyor. Virgin Atlantic firmasından alınacak özel kart ile mil biriktirilebiliyor. Bu miller sayesinde ucuz uçak bileti satın alınabiliyor.


Virgin Atlantic İletişim

Virgin Atlantic telefon numarası: 0 (844) 811 00 00
E mail adresi: [email protected]
Web sitesi:www.virgin-atlantic.com
Adres: Customer Services, The Office, Manor Royal, Crawley, West Sussex

Virgin Atlantic Flights FAQ (Frequently Asked Questions)

Tüm Virgin Atlantic uçak biletlerini Bilet.com uçak bileti sayfasından rota seçtikten sonra çıkan listeden bulabilirsiniz.
Bilet.com üyeliğinizi tamamladıysanız aktif olan tüm kampanyalardan anında bilgi alırsınız. Ayrıca mobil uygulama kullanırsanız direkt olarak telefonunuza bildirim gelecektir. Bu kampanyalar aktif olduğunda Virgin Atlantic uçak biletlerini geçerli tarih aralıklarında ve kampanya koşullarına uygun rotalarda alabileceksiniz.
Genel olarak bir çok havayolunun bagaj politikaları aynıdır. Virgin Atlantic havayolunun ekonomi sınıfı için 23 kg, bussines class için ise 32 kg bagaj sınırı vardır. Başüstü bagajına ise maksimum 8 kg ağırlığında eşya alabilirsiniz.
Ateşli ya da ateşsiz silahlar, makas, çakı, sivri uçlu diğer eşyalar el bagajına alınmamaktadır.
Virgin Atlantic müşteri hizmetlerine kendi resmi web sitelerinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.
Virgin Atlantic uçak biletlerinin Check-In işlemlerini Bilet.com Check-In sayfasından yapabilirsiniz.
Virgin Atlantic uçuşlarının dış hat ve okyanus aşırı uçak seferlerinde sıcak / soğuk yemek hizmeti verilmektedir. Uçuş süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Virgin Atlantic Hakkında Yorumlar

Very Good ( )
Good ( )
Medium ( )
Bad ( )
Very Bad ( )
Average Point

0

Yorum Yok