Qantas Airways Tickets, Cheap Flights

Qantas Airways Bilgileri

Headquarter

Melbourne

Year of Foundation

1920

Number of Destinations

85

Number of Countries Flying

0

Total Aircraft Number

121

IATA Code

QF

Qantas Airways Hakkında

Qantas Airways bilet

Qantas Airways, Dünya’nın en eski hava yolu şirketlerinden biri olarak görülüyor. Qantas Airways firmasının 1920 yılında kurulduğu biliniyor. Şirket 1921 yılından itibaren havacılık alanında hizmet vermeye başlıyor. Qantas Airways, Avustralya ulusal hava yolu şirketi olarak tanımlanıyor. Qantas Airways’e Avustralya’nın bayrak taşıyıcı da deniyor. Qantas Airways firmasının genel merkezi Sydney’de bulunuyor. Firma çalışanlarının sayısı her geçen gün artıyor. 2015 yılında yapılan araştırmalarda dünyanın en iyi 10 hava yolu firması arasında Qantas Airways de yer alıyor.


Qantas Airways Rota ve Seferleri

Qantas Airways 145 noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşların büyük bir kısmı Avustralya dışına gerçekleşiyor. Qantas Airways filosunda 200’ü aşkın uçak bulunuyor. Bu uçakların sayısı daha da artırılmaya çalışılıyor. Qantas Airways uçak bileti satın alanlar sefer detaylarına kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Qantas Airways firmasını tercih eden yolcular çok memnun kaldığını ifade ediyor. Çünkü olumsuz hava koşulları ve özel durumlar haricinde uçuşların sağlıkla gerçekleştirilmesine dikkat ediliyor. Qantas Airways firmasının rotası, resmi internet sitesinden kolay bir şekilde görülebiliyor.


Check-in İşlemleri

Qantas Airways uçak bileti satın alanların check in işlemlerini unutmaması gerekiyor. Check in işlemleri, uçuştan 60 saat önce açılıyor. Bu sayede yolcular istediği an check in yapabiliyor. Check in işlemlerinin uçuşa 1 saat kala tamamlanması gerekiyor. Uçuşa yakın bir saatte check in sistemi kapatılıyor. Qantas Airways firmasından bilet alanlar check in işlemleri için havaalanına gitmiyor. Çünkü şirket, yolcularına kolaylık sunarak mobil uygulamalar ile check in gerçekleştirmeye imkan sunuyor. Qantas Airways firmasından bilet alanlar çok kısa sürede check in işlemlerini tamamlıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Qantas Airways firmasının bagaj hakkı kuralları değişiyor. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı kurallar uygulanıyor. Yolcuların bu ayrımdan haberdar olması gerekiyor. Qantas Airways firmasının evcil hayvan taşıyıp taşımadığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Gerekli önlemleri alan kişilerin evcil hayvanları taşınıyor. Ancak bunun için şirket yetkililerinin daha önceden bilgilendirilmesi gerekiyor. Yetkililer gerekli olan düzenlemeyi yolculara bildiriyor. Qantas Airways firmasını tercih eden yolcular el bagajlarını yanlarına alabiliyor.


Qantas Airways İkramlıklar

Qantas Airways firmasının uçuşlarında birçok ikram veriliyor. Verilen ikramların içeriği uçuştan uçuşa değişiyor. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında aynı ikramlar kullanılmıyor. Bu firmayı tercih edenler kapalı kutuda ikramlarla karşılaşıyor. Şirket kapalı kutuda verdiği ikramlar sayesinde temizliğe çok önem verdiğini gösteriyor. Qantas Airways firmasında yiyecek ve içecek hizmeti de bulunuyor.


Koltuk Seçimi

Qantas Airways uçuşlarında yolcular farklı koltukları tercih edebiliyor. Çünkü uçaklarda birden fazla koltuk türü bulunuyor. Business sınıfında Premium plus adı verilen koltuklar bulunuyor. Bu koltuklar son teknoloji ile donatıldığı için fazlaca tercih ediliyor. Ekonomi sınıfından bilet alanlar business kısmındaki koltukları tercih edemiyor. Ekonomi sınıfında standart koltuklar bulunuyor. Standart koltukların diz mesafesi geniş oluyor.


Qantas Airways Özel Programları

Qantas Airways firması müşterilerine özel programlar sunabiliyor. Bu programlar sayesinde avantajlı biletlere sahip olunabiliyor. Ancak avantajlı biletlere sahip olabilmek için Qantas Airways firmasını devamlı tercih etmek gerekiyor. Şirket, sıkı takipçileri olan yolcularına özel avantajlar sunabiliyor. Qantas Airways firmasından alınacak kart ile mil biriktirilebiliyor. Biriktirilen miller, yeni alınacak biletlerin hepsinde kullanılabiliyor.


Qantas Airways İletişim

Qantas Airways telefon numarası: +61 (2) 9691 3636
E mail adresi: registry@qantas.com
Web sitesi:www.qantas.com.au
Adres: Qantas Centre, New South Wales, 2020, Australia

Cheapest Qantas Airways Flights


QF Qantas Airways 28 February 2023
Manila Sidney 9,381 TL
Satın Al
QF Qantas Airways 21 February 2023
İstanbul Melbourne 23,348 TL
Satın Al
QF Qantas Airways 15 March 2023
İstanbul Brisbane 26,007 TL
Satın Al
QF Qantas Airways 22 February 2023
İstanbul Brisbane 26,131 TL
Satın Al
QF Qantas Airways 06 March 2023
İstanbul Wellington 27,800 TL
Satın Al
QF Qantas Airways 13 February 2023
İstanbul Wellington 28,945 TL
Satın Al
QF Qantas Airways 06 February 2023
İstanbul Aizawl 52,080 TL
Satın Al
QF Qantas Airways 18 February 2023
İstanbul Pekin 186,765 TL
Satın Al

Qantas Airways Hakkında En Faydalı Yorumlar

Very Good ( )
Good ( )
Medium ( )
Bad ( )
Very Bad ( )
Average Point

0

Yorum Yok