Kyrgyzstan Air Company Bilet, Ucuz Uçak Biletleri

Kyrgyzstan Air Company Hakkında

Kyrgyztan Air Company, Nisan 2001 tarihinde kurulmuş Bişkek, Kırgızistan merkezli havayolu firmasıdır. 2006 senesinde ismini Altyn Air’den Kyrgyztan Air Company olarak değiştirmiştir. Hem yurt içi hem yurt dışı uçuşlar gerçekleştiren firma, Boeing 737-300 ve Boeing 737-500 olmak üzere iki uçağa sahiptir.  Kyrgyztan Air Company, aynı zamanda Türk Hava Yolları ile iş ortaklığına sahiptir. Ana merkezi Bişkek'teki Manas Uluslararası Havaalanı ve diğer merkezi ise Oş’taki Osh Havaalanı’dır.

Kyrgyzstan Air Company Rota ve Seferler

İç hatlarda Kyrgyztan Air Company, iki havalimanına uçuşlar gerçekleştirir. Bunlar Bişkek’teki Manas Uluslararası Havaalanı ve Oş’taki Osh Havaalanı’dır. Firma dış hat uçuşlarında Çin, Rusya, Özbekistan ve Dubai olmak üzere dört ülkede yedi havaalanına seferler düzenler.
Çin
  • Ürümqi : Ürümqi Diwopu Uluslararası Havaalanı
Rusya
  • Abakan: Abakan Uluslararası Havaalanı
  • Krasnodar: Krasnodar Uluslararası Havaalanı
  • Krasnoyarsk: Krasnoyarsk Uluslararası Havaalanı
  • Moskova: Moskova Domodedovo Havaalanı
  • Moskova: Zhukovsky Uluslararası Havaalanı
Özbekistan
  • Taşkent: Taşkent Uluslararası Havaalanı
Dubai
  • Dubai: Dubai Uluslararası Havaalanı


Check-in İşlemleri

Kyrgyztan Air Company check-in işlemleri yurt içi uçuşlar için kalkıştan 30 dakika önce ve uluslararası uçuşlar için 45 dakika önce sona erer. Bu süre içinde bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamayan yolcular ilgili uçuşla ilgili tüm haklarını kaybederler. Yolcular, uçuşlarında sorun yaşamamak için kalkış saatinden en az 2 saat önce havaalanında olmalıdır. Havalimanı check in işlemleri kontuarlardan tamamlanabilir ve süreler, uçuş destinasyonuna göre farklılık gösterebilir. Reşit olmayan çocuklar, anneleri ile uçuyorlar ise babanın yazdığı mektubu, babaları ile seyahat ediyorlarsa annelerinin yazdığı mektubu ibraz etmelidir.


Bagaj Hakkı Kuralları

El bagajları 20x30x40 cm’den büyük ya da 5 kg’dan ağır olamaz. Check in bagajı en fazla 203 cm olabilir ve ağırlığı sefer rotasına göre değişir. Genellikle limit 20 – 30 kg arasındadır. 30 kilogramı aşan bagajlar için ekstra ücret alınmaktadır. Bebek pusetlerinin taşınması ücretsizdir.  Çocuklar için bagaj uygulaması destinasyona göre farklılık gösterir.


Kyrgyzstan Air Company  İkramlıkları

Uçuş sırasında uçakta yolculara, hizmet sınıfına uygun olarak uçuş süresi, günün saati ve diğer özel uçuş koşulları dikkate alınarak ücretsiz yemek ve hizmetler sunulur.  Kyrgyztan Air Company ikramlıkları yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda farklı alternatiflere sahiptir. Sandviç, sıcak ve soğuk yemeklerin yanı sıra çay, kahve, su, meşrubat gibi içecek seçenekleri bulunmaktadır. Özel yemek rezervasyonu yaptırmak isteyen yolcular uçuş saatlerinden 24 saat önce isteklerini bildirmelidirler.


Koltuk Seçimi

Koltuk çekimi, check in sırasında gerçekleştirilebilir. 18 yaşın altındakiler ve hareket kısıtlılığı bulunan yolcular acil çıkış sırasına oturamazlar. Yardıma gereksinim duyan yolcular, özel hizmet taleplerini ve durumlarını Kyrgyztan Air Company çalışanları ile paylaşmalıdır.


Kyrgyzstan Air Company Özel Programları

  • Air Kyrgyzstan Sadakat Programı
Air Kyrgyztan Sadakat Programı, yolculara yaptıkları uçuşlar neticesinde indirim sağlar. Kyrgyztan Air Company ile altı kez uçan yolcular, bir sonraki biletlerinde %50 indirim hakkı elde eder. Firma uçuşlarının 10 tanesini tamamlayan yolcular ise ücretsiz bilet hakkı kazanır.


İletişim

Kyrgyztan Air Company Hava Yolları Telefon Numarası: +996 312 316 600
E-mail adresi:  air@air.kg
Web sitesi: www.air.kg
Facebook adresi: www.facebook.com/airkyrgyzstan
Adres: 12A, Manas Avenue, Bişkek, 720017, Kırgızistan
 
 

Kyrgyzstan Air Company Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok