KLM Tickets, Cheap Flights

KLM Bilgileri

Headquarter

Amsterdam

Year of Foundation

1926

Number of Destinations

145

Number of Countries Flying

74

Total Aircraft Number

118

IATA Code

KL

KLM Hakkında

KLM bilet

KLM (Koninklijke Luchtvaart Maatschappij) Hollanda Kraliyet Havayolları olarak 1919’dan beri hizmet vermektedir. Merkez havaalanı Amstertam Schiphol Havalimanı’dır. 115 uçaklı filosu ile KLM, Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’ya uçuşlar gerçekleştirir. Her sene 20 milyonu aşkın yolcuyu taşıyan firma, Air France ile birlikte çalışır. Ayrıca küresel çapta birçok iş ortağı bulunan firma SkyTeam üyesidir. KLM filosunda Boeing 737-700, Airbus A330-200, Boeing 737-800, Airbus A330-300, Boeing 737-900, Embraer 175, Boeing 747-400 Combi, Embraer 190, Boeing 747-400 ve Boeing 777-200ER başta olmak üzere 13 uçak modeli yer alır.


KLM Rota ve Seferleri

Hollanda iç hatlarında 4 ve uluslararası uçuşlarda 133 noktaya uçan KLM, 66 ülkeye seferler düzenler. Yurt içi uçuşları Amsterdam, Eindhoven, Maastricht ve Rotterdam’adır. Firmanın, Türkiye’de Ankara ve İstanbul’a seferleri vardır. KLM uluslararası uçuşlarının gerçekleştiği ülkeler Angola, Arjantin, Aruba, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Bonaire (Karayip Hollandası), Brezilya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Hırvatistan, Küba, Curaçao Adası, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Ekvador, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Gana, Yunanistan, Guatemala, Guernsey, Guinea, Guyana, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, İrlanda, İsrail, İtalya, Ivory Coast, Jamaika, Japonya, Jersey, Ürdün, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Latvia, Lübnan, Liberya, Lüksemburg, Mauritius, Malezya, Malawi, Meksika, Fas, Myanmar, Namibya, Nijerya, Norveç, Oman, Pakistan, Peru, Filipinler, Polonya, Portekiz, Porto Rico, Katar, Kongo Cumhuriyeti, Rusya, Saint Kitts and Nevis, Suudi Arabistan, Sırbistan, Sierra Leone, Singapur, Sint Maarten, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Sri Lanka, Sudan, İsveç, İsviçre, Suriye, Tayvan, Tayland, Tunus, Uganda, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, ABD, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Yemen, Zambia ve Zimbabve’dir.


Check-in İşlemleri

Yolcular, uçuş saatinden 30 saat önce online check-in gerçekleştirebilir. ABD uçuşları için online check-in sefer vaktinden 24 saat önce başlar. Online check-in sırasında özel yemek ve ekstra bagaj gibi hizmet seçimleri yapılabilir. Tren yolculuğu ile bağlantılı KLM uçuşlarında online check-in yapılamaz. Online check-inin desteklenmediği uçuşlarda havalimanı kontuarları kullanılır.


Bagaj Hakkı Kuralları

Bagaj ağırlığı Ekonomi sınıfı için 1 parça 23 kg ve Business Class için 2 parça 32 kg ile 158 cm’den fazla olamaz. El bagajları Ekonomi sınıfı için maksimum 12 kg ve Business Class için 18 kg’dır. Bazı uçuşlar için bagaj limiti farklılık gösterebilir.


KLM İkramlıkları

KLM, çeşitli yiyecek ve içecek seçenekleri ile yolcularının rahatını sağlar ve menüler belirli aralıklarla değişir. İçecek alternatifleri olarak sıcak, soğuk, alkollü ve alkolsüz içecekler servis edilir. Kıtalararası uçuşlarda kulak tıkacı ve havlu verilmektedir.


Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi online check in sırasında ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Yardıma ihtiyaç duyan yolcular özel durumlarını belirtmelidir.


KLM Özel Programları

  • Flying Blue

KLM mil programı olan Flying Blue yolculara uçuşlarında ve özel hizmetlerde indirimli ya da ücretsiz seçenekler sunar.

  • KLM Crown Lounge

Havaalanında yolcuların konforlu vakit geçirmesi için KLM, Crown Lounge’larında açık büfe, bar, ücretsiz wifi ve pek çok hizmet bulunur.

  • Havalimanı Servisi

KLM havalimanı servisi, Amsterdam Schiphol, Rhenen-Veenendaal-Arnhem – Nijmegen, Eindhoven ve Maastricht havalimanları için aktiftir.


İletişim

KLM, 7/24 aktif olarak hizmet veren müşteri hizmetlerine sahiptir.
Web sitesi: klm.com
KLM Telefon numarası: 444 34 97 - 0 212 603 53 00 - +90 212 375 5776
KLM Whatsapp: +31 20 649 0787
KLM Facebook: www.facebook.com/KLM
İstanbul adres: Atatürk Havalimanı International Terminal Mezzanine Floor, Yeşilköy, İstanbul

KLM Hakkında En Faydalı Yorumlar

Very Good ( )
Good ( )
Medium ( )
Bad ( )
Very Bad ( )
Average Point

0

Yorum Yok