Kenya Airways Bilet, Ucuz Uçak Biletleri

Kenya Airways Bilgileri

Headquarter

Nairobi

Year of Foundation

1977

Number of Destinations

56

Number of Countries Flying

41

Total Aircraft Number

39

IATA Kodu

KQ

Kenya Airways Hakkında

Kenya Airways bilet

Kenya Airways, Afrika merkezli büyük hava yolu şirketleri arasında yer alıyor. Kenya Airways şirketinin 1977 yılında kurulduğu biliniyor. Kurulduğu zamandan bugüne kadar milyonlarca yolcuya hizmet veren Kenya Airways devamlı kendisini geliştirmeyi amaçlıyor. East Afrika Airways’in çözülmesi ile birlikte kurulan bu şirketin genel merkezi Nairobi’de yer alıyor. Kenya Airways firmasının 2007 yılından beri SkyTeam üyesi olduğu biliniyor. Kenya Airways firmasının bünyesinde 2 çeşit uçak bulunuyor. Son zamanlarda filosunu artırmayı amaçlayan şirket farklı uçaklara yönelebiliyor.


Kenya Airways Rota ve Seferleri

Kenya Airways uçak bileti satın alanlar seferlerin saatini ve detaylarını resmi internet sitesinden öğrenebiliyor. Kenya Airways 55’ten fazla ülkeye uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşların çoğu direkt olarak gerçekleşiyor. Buna rağmen firma uçuş kalitesini artırmayı hedefliyor. Kenya Airways firmasının uçuş yaptığı ülkeler:
•Tayland
•Malezya
•Kolombiya


Check-in İşlemleri

Kenya Airways uçak bileti alan kişilerin uçuştan önce check-in yaptırması gerekiyor. Check-in yaptırılmayan biletler geçerliliğini yitiriyor. Check-in işlemlerini firma personelleri havaalanında gerçekleştirebiliyor. Ancak bu işlem için havaalanına gitmek istemeyen kişiler online check-in yaptırmayı tercih ediyor. Online check-in işlemleri çok daha fazla tercih ediliyor. Online check-in işlemleri çok daha pratik olarak görülüyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kenya Airways müşterileri, bagajlarını ücretsiz bir şekilde taşıyabiliyor. Ancak bu ücretsiz taşıma belirli bir adede kadar oluyor. Bu adedi aşan bagajlardan ekstra ücret talep ediliyor. Ancak talep edilen ücretler çok yüksek olmuyor. Yolcuların bagajları uçuştan önce ölçülüyor. Uygun özellikte olan bagajlar 1 adede kadar ücretsiz bir şekilde taşınıyor. 1 adedin üzerindeki bagajların kiloları belirleniyor. Bu kilograma göre ödeme gerçekleşiyor. Yurt dışı uçuşlarında daha fazla bagaj görülebiliyor.


Kenya Airways İkramlıklar

Kenya Airways şirketi, hem ekonomi sınıfı için hem business sınıfı için ikram sunuyor. Sunulan ikramların içeriği bazen çok farklı ve leziz oluyor. Bu sayede birçok kişi ikramlardan memnun kalıyor. Kenya Airways şirketi alkol severler için alkollü; alkolü sevmeyen kişiler içinse alkolsüz menüler sunuyor. İnce düşünce ile hareket edilmesi yolcuların dikkatini çekiyor. Daha önceden şirketin danışma hattı aranarak da özel ikram talep edilebiliyor. Bu talep çoğu zaman kabul ediliyor. Kenya Airways şirketi ikramlarında diyette olan kişileri de unutmuyor.


Koltuk Seçimi

Kenya Airways uçaklarında farklı koltuk türleri yer alıyor. Dileyen kişiler koltuklarını tercih edebiliyor. Çoğu kişi diz mesafesi geniş olan koltuğu tercih ediyor. Çünkü bu koltuklarda daha fazla hareket alanı bulunuyor. Koltuk seçiminin yapılabileceği birçok mecra bulunuyor. Dileyen kişiler web sitesinden, firma bürolarından, seyahat acentelerinden koltuk seçebiliyor. Seçilen koltuklar için ekstra ücret ödemek gerekebiliyor.


Kenya Airways Özel Programları

Kenya Airways firmasını sıklıkla tercih eden birçok yolcu bulunuyor. Bu yolcular bazı avantajlardan faydalanabiliyor. Firma bürolarından alınacak özel kartlar ile mil biriktirilebiliyor. Biriktirilen millerin birçok faydası bulunuyor. Bu miller sayesinde ücretsiz bilet alınabiliyor. Yolcuların avantajlardan yararlanma durumu değişiyor. Çünkü yolcular, kategori altına alınıyor. En üst kategoride bulunan yolcular çok daha fazla avantajdan yararlanıyor.


Kenya Airways İletişim

Kenya Airways telefon numarası:+ 254 705 474 747
E mail adresi:kenyaairways@apg-ga.com
Web sitesi:www.kenya-airways.com
Adres: Airport Nort Road, Embakasi Nairobi- Kenya  

En Ucuz Kenya Airways Uçak Biletleri


KQ Kenya Airways 21 Kasım 2022
İstanbul Eldoret 16,665 TL
Satın Al
KQ Kenya Airways 19 Aralık 2022
İstanbul Eldoret 24,344 TL
Satın Al
KQ Kenya Airways 18 Kasım 2022
İstanbul Eldoret 24,855 TL
Satın Al
KQ Kenya Airways 26 Kasım 2022
İstanbul Eldoret 24,979 TL
Satın Al
KQ Kenya Airways 27 Kasım 2022
İstanbul Eldoret 24,979 TL
Satın Al

Kenya Airways Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok