JetBlue Uçak Bileti

JetBlue Bilgileri

Headquarter

New York

Year of Foundation

1998

Number of Destinations

104

Number of Countries Flying

0

Total Aircraft Number

282

IATA Kodu

B6

JetBlue Hakkında

JetBlue

JetBlue havayolları, Kuzey Amerika’da düşük maliyetli havayolu hizmetleri için kurulmuştur. JetBlue uçak bileti ile Amerika’dan farklı noktalara uçuşlar yapılabiliyor. JetBlue havayolları, düşük maliyetlere rağmen, yüksek kaliteli hizmetler sunabiliyor. Uçaklardaki koltuklarda yer alan televizyonlar seyredilerek keyifli yolculuklar yapılabiliyor. Sık uçuş yapanlar, TrueBlue bonuslarını kazanarak mil biriktirebiliyor ve birçok hizmetten ücretsiz faydalanabiliyor. 102 uçuş noktası ile en iyi hizmetler verilmeye çalışılıyor.

JetBlue havayolu şirketi, 1998 yılında New Air adıyla David Neeleman tarafından kurulmuştur. Daha sonra JetBlue adıyla ve 253 adet uçaklık filosu ile hizmet vermeye devam etmiştir. 102 destinasyona uçuş gerçekleştiriyor. Uçuşlarını, Amerika Birleşik Devletleri ve tüm Amerika kıtasındaki ülkeler üzerinden yapıyor. Çeşitli havayolu şirketleri ile ortak uçuş anlaşması yapıyor. Bu hizmet sayesinde uçuş ağını giderek genişletiyor.


JetBlue Rota Ve Seferleri

JetBlue havayolu, Amerika kıtasının en düşük maliyetli havayolu olarak kurulmuş ve hizmetlerini bu kapsamda sunuyor. Uçuş rotalarını, Kosta Rika, Kolombiya, Las Vegas, Chicago, New Orleans gibi şehirlere yapıyor. Seferlerinde üs olarak Long Beach, Orlando, Boston havalimanlarını kullanıyor. Uçuş seferlerinde, blue basıc, blue, blue plus, blue extra ve mint sınıflarını kullanıyor.


Check-in İşlemleri

JetBlue uçak bileti check-in seçenekleri, mobil, online ve kontuarda yapılabiliyor. Online check-in işlemleri tüm uçuşlar için 24 saat ile 1 saat arasında yapılabiliyor. Yolcular, uçuş için kalan süreye göre işlem zamanlarını ayarlıyor. İç hat uçuşları için bilet alanlar online check-in işlemlerini son 30 dakikaya kadar yapabiliyor. Havalimanlarında kontuarda yapılacak check-in işlemleri kalkışa 60 dakika kala kapatılıyor. jetBlue havayolları, Dominik Cumhuriyeti, Cancun, Nassau, Aruba gibi rotalar için check-in işlemlerinin en az 3 saat öncesinden yapılmasını istiyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

JetBlue uçak bileti için belirlenen bagaj hakkı kuralları, diğer havayollarında olduğu gibi bilet sınıfına ve bagaj bölümüne göre değişiyor. El bagajı ve kargo bagajı ağırlık ve boyut bilgileri farklıdır. El bagajı olarak kişisel eşyalar olan el çantası, bilgisayar çantası ya da evrak çantası olabiliyor. Kargo bölümü bagajları, tarife sınıflarına göre ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Belirlenen ölçü üzerinde olan bagajlar için ek ücretler ödeniyor. Yolcular, bazı spor ekipmanlarını, kargo bölümünde ücretsiz olarak taşıyabiliyor. Ücretli taşınabilecek ekipmanlar için belirlenen tarifeye göre ücret ödeniyor.


JetBlue İkramlıklar

JetBlue havayolları, ekonomi class kabinlerindeki yolcularına, alkolsüz soğuk ya da sıcak içeceklerle atıştırmalık seçenekleri sunuyor. Atıştırmalıklar arasında, kraker, cips, fındık, kuru meyve çeşitleri yer alıyor. Şarap ve bira türü içecekler ücret karşılığında veriliyor. Business class bölümü yolcuları için tüm içecek ve yiyecekler bilet fiyatına dahil olarak sunuluyor.


Koltuk Seçimi

JetBlue havayolu yolcuları, uçmadan önce koltuk rezervasyonlarını yaparak uçakta istedikleri yere oturabiliyorlar. Check-in yapılırken yolculara verilen yerler yolcular tarafından değiştirilebiliyor. Yolcuların seçim yapabilmesi için XL koltuk seçeneklerine de yer veriyor. İsteyen yolcular, daha rahat seyahat edebilmek için ücret karşılığında diz mesafesi fazla olan koltukları seçebiliyor. Acil çıkış ve ön bölümdeki koltuklar diz mesafesi geniş koltuklardır.


JetBlue Özel Programları

JetBlue, TrueBlue sadakat programı ile yolcuların ödüllü uçuşlar yapmasını sağlıyor. TrueBlue üyelik hesabı ve kartı ile işlem yapan yolcular mil kazanmaya başlayacaktır. Mil kazananlar, Singapur, Hawai Airlines üzerinden de indirimli uçak bileti alabilecek, ortak otel hizmetlerinden faydalanabilecektir. JetBlue yapılan alışverişlerle puanların artmasını sağlıyor.


JetBlue İletişim

JetBlue havayolları, telefon numarası: +1 800 538 2583, 1 801 449 2525
E-mail adresi: corpcomm@jetblue.com
Web sitesi: https://www.jetblue.com
İletişim adresi: 118-29 Queens Blvd, Forest Hills, New York, 11375, ABD 
 
 

En Ucuz JetBlue Uçak Biletleri


B6 JetBlue 08 Ağustos 2022
New Orleans İstanbul 13,218.88 TL
B6 JetBlue 06 Ağustos 2022
New Orleans İstanbul 15,779.06 TL
B6 JetBlue 29 Eylül 2022
Guatemala City İstanbul 18,509.62 TL
B6 JetBlue 03 Mayıs 2023
Jacksonville İstanbul 65,122.47 TL
B6 JetBlue 02 Mayıs 2023
Jacksonville İstanbul 65,122.47 TL

JetBlue Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok