China Airlines Tickets, Cheap Flights

China Airlines Bilgileri

Headquarter

Pekin

Year of Foundation

1988

Number of Destinations

201

Number of Countries Flying

39

Total Aircraft Number

0

IATA Code

CI

China Airlines Hakkında

China Airlines bilet

Tayvan’ın en büyük iki havayolundan biri olan China Airlines, 1959’dan beri hizmet vermektedir. Merkezi Taipei – Taouyuan havalimanıdır. SkyTeam üyesi olan firma, kargo uçakları dahil 88 uçağa sahiptir. Filosunda Airbus A321neo, Airbus A330-300, Airbus A350-900, Boeing 737-800, Boeing 747-400 ve Boeing 777-300ER model uçaklar yer alır. China Airlines sloganları arasında ‘’Her Gün Çiçek Açıyoruz’’ ve ‘’Sevecen Bir Gülümsemeyle Yolculuk’’ bulunmaktadır. Ayrıca firma, Japan Airlines, KLM, Air Europa ve Air France gibi dünyaca ünlü havayolları ile iş ortaklığına sahiptir.

China Airlines Rota ve Seferler

Her gün 1400’ü aşkın seferler gerçekleştiren China Airlines, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya’dan 102 şehre uçar. China Airlines yurt içi uçuş rotaları arasında Taipei Taoyuan Uluslararası Havaalanı, Taipei Songshan Havaalanı, Tainan Havaalanı, Taichung Uluslararası Havaalanı ve Kaohsiung Uluslararası Havaalanı yer alır. China Airlines uluslararası uçuşlarının gerçekleştiği ülkeler ise Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Tayland, Çin, Avustralya, Güney Kore, Mısır, Kanada, Filipinler, Hindistan, Sri Lanka, Endonezya, Suudi Arabistan, Almanya, Japonya, Guam, Vietnam, Hong Kong, Tayvan, Palau, Malezya, İngiltere, Lüksemburg, İtalya, Kamboçya, Çek Cumhuriyeti, Singapur, İsveç, Myanmar ve İsviçre’dir.


Check-in İşlemleri

9 kişiye kadar grup check ini yapılabilir. Uluslararası uçuşlarda online check in 48 saat önce başlar ve 1.5 saat önce sona erer. Bagajı olan yolcular işlemlerini en az 1 saat ila 2 saat önce tamamlamış olmalıdır. Amerika uçuşları için online check in uçuş öncesi 72 saate kadar devam eder. Roma'dan ayrılan ve yalnız seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular, yerel yönetim düzenlemeleri nedeniyle online check in hizmetinden yararlanamazlar.


Bagaj Hakkı Kuralları

Ekonomi sınıfı yolcuları 56x36x23 cm ve 7 kiloluk 1 kabin içi bagaj ve 1 kişisel eşya taşıyabilirler. First ve Dynasty class yolcuları ise 7’şer kiloluk 2 parça ve 1 kişisel eşya hakkına sahiptirler. Check in bagajı Ekonomi sınıfı için 2 parça – 23 kg, First ve Dynasty class için 2 parça – 32 kilogramdır. Bebek bagajları 1 parçadır ve 115 cm’den büyük olamaz. 1 bebek arabası ya da puset ücretsiz olarak taşınır.


China Airlines İkramlıkları

China Airlines ikramlıkları bilet fiyatına dahildir. Yemekler, uçuş saatine bağlı olarak değişir. China Airlines’da First class yolcular geleneksel çay servisinden faydalanabilir. Ekonomi sınıfı yolcular menüden seçtikleri bir yemeği ücretsiz olarak seçebilir. Business class yolcuları ayrıca aşağıdaki akşam yemeği yemek seçeneklerini ön sipariş etme seçeneğine de sahiptir. Ekonomi sınıfı yolcular için kahvaltıda sıcak yulaf lapası ikram edilir, akşam yemeği tavuk ve deniz ürünleri yemeklerinin yanı sıra pirinç veya erişteden oluşur.


Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi bazı uçuşlar için geçerlidir. Online check in sırasında ya da China Airlines müşteri hizmetlerine bağlanarak koltuk rezervasyonu yapılabilir. Yolcular, özel olarak koltuk seçimi yapmazlarsa ücretsiz olarak koltuk atanır. Koltuk rezervasyonu olan yolcular, uçuşları için check-in açıldığında yine de check-in işlemlerini tamamlamalıdır.


China Airlines Özel Programları

  • China Airlines Mil Programı
Yolcular, uçtukça kazandıkları China Airlines mil programından faydalanabilirler. Biriken mil sayısı, uçuş destinasyonuna göre değişiklik gösterir. SkyTeam üyesi diğer havayolları ve Mandarin Airlines’tan yapılan uçuşlarda China Airlines için mil kazanımı da mümkündür.


İletişim

China Airlines Telefon Numarası: 00 886 2 412 9000
E-mail adresi: daniel.peng@china-airlines.com
Web sitesi: www.china-airlines.com
Adres: No. 1, Hangzhan S. Rd, Dayuan Dist, Taoyuan City, 33758 
 
 
 

China Airlines Hakkında En Faydalı Yorumlar

Very Good ( )
Good ( )
Medium ( )
Bad ( )
Very Bad ( )
Average Point

0

Yorum Yok