Brussels Airlines Uçak Bileti

Brussels Airlines Bilgileri

Headquarter

Machelen

Year of Foundation

2006

Number of Destinations

78

Number of Countries Flying

39

Total Aircraft Number

41

IATA Kodu

SN

Brussels Airlines Hakkında

Brussels Airlines

Belçika’nın ulusal havayolu şirketi olan Brussels Airlines, 2006 yılında kurulmuştur. Star Alliance üyesi olan havayolu şirketi, 39 farklı ülkeye uçuşlar düzenliyor. Brussels Airlines uçak bileti ile 78 farklı noktaya ekonomik ya da business sınıfı yolculuklar yapabiliyorsunuz. Belçika bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olduğu için Machelen Belçika merkezli olarak hizmetlerini yurtiçi ve uluslararası olarak sunuyor.

Brussels Airlines firması, 7 Kasım 2006 tarihinde, Diegem, Machelen Belçika adresinde kurulmuştur. Filosunda 48 adet uçak bulunduruyor ve 6 kıtada, 39 ülke ve 78 farklı uçuş noktasına düzenli seferler yapıyor. 2009 Aralık ayından bu yana Star Alliance üyesi olarak güvenilir ve kaliteli hizmetlerini sunuyor. 2009 yılında Almanya Lufthansa Havayolları şirketi, Brussels Airlines havayolu şirketinin %45 hisselerini satın alarak ortak olmuştur.


Brussels Airlines Rota Ve Seferleri

Brussels Airlines havayolu, dünyanın her yerine uçuşlar yapmaya çalışıyor. Rota seçenekleri arasında, Afrika, Asya, Amerika ve kıta Avrupa’sının birçok yeri bulunuyor. Destinasyonları, New York, Osla, Stockholm, Tel Aviv, Erivan, Dakar, Luanda, Berlin vb gibi 78 farklı noktadan oluşuyor. Çok sayıda noktaya transit uçuşlar da yapıyor.


Check-in İşlemleri

Brussels Airlines uçak bileti satın alanlar, uçuş öncesinde check-in işlemlerini online ya da havalimanında kontuarlar üzerinden yapılır. Online check-in işlemlerini yapmak isteyenler, Brussels airlines web sitesine erişim yaparak işlemlerini yapabiliyor. Akıllı cep telefonlarından da işlemler kolaylıkla yapılabiliyor. 39 ülkeye yapılan uçuşlarda, online check-in işlemleri, uçuş öncesi son 48 saat içerisinde ve son bir saat kalana kadar yapılabiliyor. Havalimanlarında yapılacak check-in işlemleri kioskslar ya da kontuarlar üzerinden yapılabiliyor. Firmanın yapmış olduğu bildirimlerle misafirler, tüm işlemlerle ilgili yönlendirme yapılıyor ve güvenli işlemler yapmaları sağlanıyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Brussels Airlines uçak bileti ekonomik ya da business sınıf olarak alınabiliyor. Bagaj hakkı seçeneklerini de kabin bagajı ve kargo bagajı olarak iki farklı seçenekle sunuyor. Kabin bagajı hakkını için ekonomik sınıfı biletlere 1 adet ve 12 kg’a kadar, business sınıfı biletler için 2 adet ve 16 kg’a kadar hak veriliyor. Ücretsiz kargo bagaj hakkı yolcu başına 32 kg’dır. 32 kg fazlası bagajlar için ek ücret tarifesi uygulanıyor. Ek ücret tarifeleri, uçuş yapılacak olan noktaya göre değişkenlik gösterebiliyor. Bagaj hakkı kuralları belirlenirken, bagajların ebat ölçü ve ağırlık sınırları belirleniyor.


Brussels Airlines İkramlıklar

Brussels Airlines havayolu şirketi, tüm misafirlerinin yolculuk sırasında rahat etmesini sağlıyor. Uçuşlarda, çeşitli ikramlıklar sunuyor. İkramlıklar uçuş süresine ve tarifeye göre değişiklik gösterebiliyor.
Ekonomi sınıfı uçuşlar için iki saate kadar olan uçuşlarda, salata, sandviç türü yiyecekler satın alınabiliyor. Uzun süreli yolculuklar için sıcak yemek seçenekleri de sunuluyor. Business sınıfı yolcular ücretsiz yemek seçeneklerinden faydalanabiliyor.


Koltuk Seçimi

Brussels Airlines havayolu uçuşlarında koltuk seçimleri, uçuş saatine son bir saat kalana kadar yapılabiliyor. Bilet check-in işlemlerini yaparken koltuk seçimlerinizi diz mesafesine göre ya da standart seçeneklere göre yapabilirsiniz. Geniş bacak boşluğuna sahip olan koltuk seçenekleri acil çıkış bölümlerinde bulunuyor ve yolcular koltuk seçimlerini buralardan yapabiliyor. Diz mesafesi fazla olan koltuklar, ücretli olarak seçilebiliyor.


Brussels Airlines Özel Programları

Brussels Airlines havayolu, Miles & More sık uçan yolcu programına katılıyor ve misafirlerinin bu programın sunduğu avantajlardan faydalanmasını sağlıyor. Miles & More programı ile toplanan miller, otel odası seçimi ya da diğer hizmetlerde kullanılabiliyor.


Brussels Airlines İletişim

Brussels Airlines havayolları, telefon numarası: 00 32 2 723 23 62
E-mail adresi: charter@brusselsairlines.com.
Web sitesi: https://www.brusselsairlines.com/
İletişim adresi: Unternehmens-/UStID-Nummer: 0400853488 - RPM/RPR Brüssel.

En Ucuz Brussels Airlines Uçak Biletleri


SN Brussels Airlines 02 Nisan 2023
Berlin Venedik 3,105.18 TL
SN Brussels Airlines 02 Nisan 2023
Berlin Floransa 3,370.83 TL
SN Brussels Airlines 31 Temmuz 2022
Yerevan Liyon 16,154.23 TL

Brussels Airlines Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok