Bangkok Airways Uçak Bileti

Bangkok Airways Bilgileri

Headquarter

Bangkok

Year of Foundation

1968

Number of Destinations

30

Number of Countries Flying

0

Total Aircraft Number

35

IATA Kodu

PG

Bangkok Airways Hakkında

Bangkok Airways

Tayland’ın başkenti Bangkok merkezli kurulan Bangkok Airways havayolu şirketi, Asya bölgesinin en iyi bölgesel havayolu şirketi olarak hizmet veriyor. Bangkok Airways uçak bileti satışları, sık uçuş programı Flyer Bonus avantajları ile yapılıyor. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan havayolu şirketi, 28 farklı destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor. Hizmetleri için kullandığı üs, Bangkok’taki Suvarnabhumi Havalimanıdır ve tüm operasyonları buradan yönetiyor.

Bangkok Airways havayolu 1968 yılında kurulmuş, uluslararası havayolu taşımacılığında, Bangkok Aır çağrı kodunu kullanıyor. 38 uçağı ile 28 farklı uçuş noktasına tarifeli seferler düzenliyor. Tüm yolculara hizmet verebilmek için hem ekonomi hem de business kabin seçeneği bulunan uçaklarla hizmet veriyor. Kurucuları arasında, Prasert Prasarttong-Osoth, Sahakol Estate, Bangkok Dusit Medical Services yer alıyor. Tüm ortakların hisse payları farklı oranlardadır.


Bangkok Airways Rota Ve Seferleri

Bangkok Airways havayolu şirketi, uluslararası uçuşları farklı rotalara yapıyor. En çok sefer düzenlenen rotalar arasında, Türkiye, Tayland, Gürcistan, İstanbul, Ankara, Tiflis, Phuket, Bankok ülke ve şehirleri yer alıyor. Tüm seferlerinde, yolcularının memnun kalmasını sağlayacak, konforlu, keyifli, güvenli hizmet seçenekleri sunuyor.


Check-in İşlemleri

Bangkok Airways firması, web sitesi üzerinden online check-in işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. Bangkok Airways uçak bileti için check-in işlemleri hem havalimanlarında kontuarlar ile hem de bilgisayar ya da mobil cihazlar üzerinden online olarak yapılabiliyor. Online check-in işlemleri için bilet PNR numarası ve yolcu adı, soyadının ilgili bölümlere yapılması gerekiyor. Havalimanlarında zaman kaybetmemek ve biniş kartını online oluşturarak için hızlı bir şekilde uçağa binmek isteyenler online check-in işlemlerini uçuş saatinden 24 saat ile son 1 saat arasında yapabiliyor.


Bagaj Hakkı Kuralları

Bangkok Airways uçak bileti sahibi olan her yolcu için ücretsiz bagaj hakkı veriliyor. Yetişkin yolcular 20 kg, çocuk yolcular ise 10 kg bagaj hakkı vardır. El bagajı her yolcu için 5 kg’dır. El bagajının ebatları 56x36x23 cm’yi geçmemesi gerekiyor. Kargo bagaj hakları, ekonomik sınıf için 20 kg’dır. Business class yolculuklarında 30 kg bagaja izin veriliyor. Küçük çocuklar için 10 kg ücretsiz bagaj hakkı vardır. Ek bagaj için ücretler yurt içi ve yurtdışı uçuşlar için farklı belirleniyor.


Bangkok Airways İkramlıklar

Bangkok Airways havayolu uçuşları için bilet satın alanlar, seyahatlerinde tercih edebilecekleri yiyecek ve içecek türlerini seçebiliyor. Bilet fiyatlarına dahil olan ikramlar, vegan, vejeteryan menü seçenekleri olarak sunuluyor. Özel yemek siparişi vermek isteyenler uçuşta 24 saat önce bildirmeleri gerekiyor.


Koltuk Seçimi 

Bangkok Airways müşterileri, koltuk seçim işlemlerini, check-in işlemleri yaptıkları online sistem ya da kontuarlar üzerinden yapılabiliyor. Koltuk seçimlerinde, otomatik olarak atanan koltuk numaraları, boşluklara göre değiştirilebiliyor. Özel durumlar için koltuk seçimi yapmak isteyenler, diz mesafesi genişliğine göre ek ücret ödeyerek koltuklarını belirleyebiliyor. Ekonomik class kabininde yer alan koltuklar için seçim işlemleri cam kenarı ya da koridor olarak yapılıyor. Koltuk aralıklarını geniş tuttuğu için yolcular ücretsiz koltuk seçimlerini yapabiliyor.
 

Bangkok Airways Özel Programları

Bangkok Airways havayolu, Flyer Bonus sadakat programı ile yolcuların mil kazanmalarını sağlıyor. Kazanılan miller, Bangkok air uçuşlarında kullanılabiliyor. Uluslararası seferlerde, çeşitli otel zincirleri ile çalışıldığı için özel programa üye olarak mil kazananlar, otellerin hizmetlerinden faydalanabiliyor. Ayrıca indirimli uçak bileti alma, araç kiralama, ücretsiz bagaj hizmetlerinden faydalanma gibi işlemlerde kullanılabiliyor. 250 uçuş puanı toplayanlar daha fazla avantaja sahip olabiliyor.


Bangkok Airways İletişim

Bangkok Airways havayolları, telefon numarası: +66 (2) 270 6699
E-mail adresi: reservation@bangkokair.com
Web sitesi: https://www.bangkokair.com
İletişim adresi: 99 Mu 14, Viphavadirangsit Rd., Chom Phon, Chatuchak, Bangkok, 10900, Tayland 
 
 

En Ucuz Bangkok Airways Uçak Biletleri


PG Bangkok Airways 15 Eylül 2022
Phnom Penh İstanbul 10,276.77 TL
PG Bangkok Airways 08 Ağustos 2022
Bangkok Antalya 13,395.62 TL
PG Bangkok Airways 10 Ağustos 2022
Bangkok Antalya 13,395.62 TL
PG Bangkok Airways 04 Ağustos 2022
Phnom Penh İstanbul 16,852.92 TL
PG Bangkok Airways 04 Ağustos 2022
Phnom Penh İstanbul 21,266.47 TL

Bangkok Airways Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok