Aeromexico Tickets, Cheap Flights

Aeromexico Hakkında

Aeromexico bilet

Aeromexico, 1934’ten beri inovasyon ve olağanüstü hizmet ile Latin Amerika’nın en önemli havayollarından biridir. Şirketin ismi 1972 senesinde Aeronaves de Mexico’dan Aeromexico olarak değiştirilmiştir. Meksika merkezli firma, Mexico City’den yönetilmektedir. Aeromexico filosunda 72 uçak bulunmaktadır. Uçak modelleri arasında Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737 MAX 9, Boeing 787-8 ve Boeing 787-9 yer alır. Aeromexico, Meksika misafirperverliğini yolcularına tanıtma misyonuna sahiptir.

Aeromexico  Rota ve Seferler

SkyTeam üyesi olan Aeromexico, iç hatlarda birçok şehre ve uluslararası uçuşlarda Kuzey, Güney ve Orta Amerika, Avrupa, Asya ve Karayipler’de 90’dan fazla noktaya seferler gerçekleştirir. Aeromexico iç hat uçuşları: Villahermosa Uluslararası Havaalanı, Veracruz Uluslararası Havaalanı, Tuxtla Gutierrez Uluslararası Havaalanı, Torreon Uluslararası Havaalanı, Toluca Uluslararası Havaalanı, Tijuana Uluslararası Havaalanı, Tapachula Uluslararası Havaalanı, Los Cabos Uluslararası Havaalanı, Saltillo Havaalanı, General Lucio Blanco Uluslararası Havaalanı, Licenciado Gustavo Diaz Ordaz Uluslararası Havaalanı, Nogales Uluslararası Havaalanı, Morelia Uluslararası Havaalanı, Monterrey Uluslararası Havaalanı, Mexico City Uluslararası Havaalanı, Mexicali Uluslararası Havaalanı.
Aeromexico uluslararası uçuşları: Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Fransa, Almanya, Guatemala, Honduras, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Nikaragua, Panama, Peru, Güney Kore, İspanya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Venezuela.


Check-in İşlemleri

Check-in, uluslararası uçuşlar için kalkıştan 24 saat önce ve yurt içi uçuşlar için 48 saat önce açılır. Mil kazanmak için Club Premier numaranızı uçuşlara eklemeyi unutmayın.


Bagaj Hakkı Kuralları

Kabin içi bagaj ölçüler, 55 x 40 x 25 cm boyutlarından ve 2 parça - 10 kilogramdan ağır olamaz. Check in bagajı ekonomi sınıfı için 1 parça – 25 kilogram, premier sınıfı için 2 parça – 32 kilogram ile sınırlıdır. Bebekle seyahat eden yolcular puset, bebek arabası, bebek çantasını ücretsiz olarak taşır. Temel Ücret ("V" sınıfı) kontrol edilmiş bagaj hakkına sahip değildir yalnızca el çantası taşıyabilir.


Aeromexico  İkramlıkları

Meksika’nın paylaşmacı kültürünü uçak içerisinde de yansıtan Aeromexico ikramlıkları ücretsizdir. Birbirinden lezzetli yiyecekler ve içeceklerin yanında uçuşlarda tekila servisi de yapılır. Kısa mesafe uçuşlarda hamur işleri ve kurabiye sunulurken uzun mesafeli uçuşlarda sıcak yemek seçenekleri vardır. Business Class için menü, dünyaca ünlü şef Enrique Olvera tarafından tasarlanmıştır.


Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi, online check in ile birlikte uçuştan 48 saat önce başlar. Bilgisayarın yanı sıra Aeromexico app’iyle akıllı cihazlardan da gerçekleştirilebilir. Ayrıca koltuk seçimi yapmak isteyen yolcular müşteri hizmetlerini arayabilir ya da havalimanlarındaki Aeromexico kontuarlarında görevli personellerden yardım alabilir. Ekstra diz mesafesine sahip koltuklarda, acil çıkış sırasında ya da ön sıralarda oturmak isteyen yolcular, uçak planlarına göre seçim yapmalıdır.


Aeromexico Özel Programları

  • Club Premier
Club Premier, Aeromexico’nun sadakat programıdır. Yolcular, Aeromexico ile yaptıkları her uçuşlarından puan kazanırlar. Puanların sayısına göre statü edinen yolcular uçak içi ayrıcalıklardan ücretsiz olarak yararlanma hakkına sahip olur. Uçuş rotasına göre uçuş puanları değişiklik gösterir.
  • Salon Premier
Aeromexico lounge hizmeti Salon Premier ile keyifli bir havalimanı deneyimi yaşamak isteyen yolcular, farklı ayrıcalıklardan faydalanabilir. One Day Pass, Priority Pass, Aeromexico American Express ve Aeromexico Santander kartları ile Salon Premier’lere giriş sağlanabilir.


İletişim

Aeromexico Hava Yolları Uluslararası Telefon Numarası: 800 800 56800
Meksika Telefon Numarası: +52 (55) 5133 4000
E-mail adresi: servicioaclientes@aeromexico.com.mx / soporte@clubpremier.com
Web sitesi: aeromexico.com
Adres: Paseo de la Reforma 445, Sütun Cuauhtemoc, 06500 Mexico City. Federal Bölge, Meksika
 
 

Cheapest Aeromexico Flights


AM Aeromexico 07 February 2023
Cancun Meksiko 1,546 TL
Satın Al
AM Aeromexico 03 April 2023
Meksiko Guatemala City 2,897 TL
Satın Al
AM Aeromexico 11 May 2023
Havana Bogota 6,615 TL
Satın Al
AM Aeromexico 09 February 2023
Acapulco İstanbul 11,408 TL
Satın Al

Aeromexico Hakkında En Faydalı Yorumlar

Very Good ( )
Good ( )
Medium ( )
Bad ( )
Very Bad ( )
Average Point

0

Yorum Yok