Aer Lingus Uçak Bileti

Aer Lingus Hakkında

Aer Lingus
Aer Lingus havayolları, İrlanda merkezli ve havacılık sektörünün en köklü şirketlerinden birisidir. Aer Lingus uçak bileti satın alarak 24 farklı ülkeye uçuşlar yapabiliyorsunuz. Firma, sembol olarak, İrlanda’nın önemli sembollerinden yonga yaprağını kullanıyor. 1936 yılından bu yana hizmet veriyor ve dünyanın farklı noktalarındaki ofisleri üzerinden insanların farklı rotalarda uçmalarını sağlıyor. Dünyanın en büyük havayolu şirketleri ile uçuş paylaşım anlaşması yaparak hizmet ağlarını genişletiyor.

Aer Lingus havayolu şirketi, 15 Nisan 1936 yılında kurulmuş ve aynı yıl içerisinde uçuş faaliyetlerine başlamıştır. İrlanda, Dublin Havalimanını faaliyet üssü olarak kullanıyor. Yaptığı yeniliklerle uçak filosunda, farklı yolcu kapasitelerine sahip 56 uçak bulunduruyor. Uçuş noktalarına da sürekli yenilerini ekliyor. 93 uçuş noktasına yaptığı tarifeli seferlerle binlerce yolcunun güvenli seyahatler yapmasını sağlıyor. Tüm müşterilerini web sitesi üzerinden güncel olarak bilgilendiriyor ve hizmetlerinden faydalanılmasını sağlıyor.


Aer Lingus Rota ve Seferleri

Aer Lingus havayolu firması, 24 ülkeye ve bu ülkelerdeki toplam 93 noktaya uçuşlar yapıyor. Havalimanı, bazı rotalarını mevsimsel programlara göre değiştiriyor. Rotaları arasında, Türkiye, Amerika, İngiltere, Kuzey Afrika ülkeleri gibi birçok yer bulunuyor.
Türkiye seferlerinde çoğu zaman İzmir Adnan Menderes Havalimanını kullanıyor. British Airways, Air Canada, Flybe, United Airlines gibi büyük havayolu şirketleri ile codeshare anlaşması yaparak dünya genelinde uçuş noktaları ve sefer sayılarını artırıyor.


Check-in İşlemleri

Aer Lingus uçak bileti online check-in işlemleri için başlangıç ve bitiş saat seçeneklerini uçuş noktalarına göre değiştiriyor. Aer Lingus havayolları, Avrupa’nın bazı noktalarına yapılan uçuşlar için online check-in işlemlerini, uçuştan 4 saat önce kapatıyor. Dünyanın farklı noktalarına uçuş için bilet alanlar, check-in işlem detaylarını öğrenmelidir.
Online check-in işlemleri yapmak isteyenler, Aer Lingus web sitesi ya da acente üzerinden yapabiliyor. Havalimanlarında da kontuarlar ile check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için havalimanına daha erken gelmeniz gerekecektir.


Bagaj Hakkı Kuralları

Aer Lingus uçak bileti sahibi olanlar, Avrupa uçuşlarında yanlarında 7 kg’a kadar kabin bagajı, 20 kg’a kadar kargo bagajı bulundurabiliyor. İki parça bagajı olanlar 20’şer kg’dan toplam 40 kg bagajı ücretsiz taşıyabiliyor. Uçuş için belirlenen bagaj hakkı kuralları kg sınırından fazla olan bagajlar için ek ücret ödeniyor.
Ödenecek ek ücret miktarları da hem uçuş güzergahı hem de kg başı fiyatları, web sitesinde gösteriliyor. Firma her yolcuya, spor ekipmanlarından sadece bir parça taşınmasına izin veriyor. Gerekli şartları yerine getirenler, evcil hayvan taşıyabiliyor.


Aer Lingus İkramlıklar

Aer Lingus havayolu tüm yolcularını, oldukça zengin ikram menüsü ile karşılıyor. Uçak içerisinde, vejetaryen ve vegan yiyecek türlerini bulmak mümkündür. Uçuş seferlerine bağlı olarak, atıştırmalık, kahvaltı seçenekleri ve sıcak yemek siparişleri verilebiliyor.


Koltuk Seçimi

Aer Lingus havayolları uçakları modern olarak tasarlanmış uçaklardır. Koltuk seçimi yapacak olan yolcular, uçak bileti satın alırken ya da check-in işlemlerini yaparken seçimlerini yapabiliyor.
Business sınıfında yolculuk yapacak olan misafirler, Premium koltuklarda yolculuk yapabiliyor. Ekonomik sınıf yolculuğu yapacak olanlar, standart koltuk seçebiliyor. Diz mesafesi geniş ve konforlu koltuk seçimi yapmak isteyenler, 10 Euro ile 67 Euro arasında ek ücret ödeyebiliyor.


Aer Lingus Özel Programları

Aer Lingus havayolu Gold Circle Club programıyla sürekli uçuş yapan yolcularına puan biriktirme seçeneği sunuyor. Üyelik kartı sahibi olanlar, 12 içerisinde yaptığı uçuşlar ile 2400 mil puanı topladığında, ücretsiz uçuş, bekleme salonu, bedava bagaj gibi birçok avantajdan faydalanabiliyor. Puan miktarı arttıkça sunulan avantajlarda artıyor.


Aer Lingus İletişim

Aer Lingus havayolları, telefon numarası: 00 353 1 761 7835
E-mail adresi: askus@aerlingus.com
Web sitesi: https://www.aerlingus.com
İletişim adresi: Dublin Havalimanı İrlanda
 

En Ucuz Aer Lingus Uçak Biletleri


EI Aer Lingus 12 Eylül 2022
Zürih Dublin 2,532.58 TL
EI Aer Lingus 27 Ağustos 2022
Dublin Burgas 3,356.15 TL
EI Aer Lingus 15 Aralık 2022
Birmingham İzmir 4,113.89 TL
EI Aer Lingus 22 Aralık 2022
Birmingham İzmir 4,434.91 TL
EI Aer Lingus 21 Aralık 2022
Birmingham İzmir 4,434.91 TL
EI Aer Lingus 20 Aralık 2022
Birmingham İzmir 4,434.91 TL
EI Aer Lingus 19 Aralık 2022
Birmingham İzmir 4,434.91 TL
EI Aer Lingus 16 Aralık 2022
Birmingham İzmir 4,434.91 TL
EI Aer Lingus 17 Aralık 2022
Birmingham İzmir 4,544.11 TL
EI Aer Lingus 08 Eylül 2022
İzmir Dublin 4,968.01 TL
EI Aer Lingus 21 Temmuz 2022
İzmir Dublin 8,146.51 TL
EI Aer Lingus 01 Ağustos 2022
Burgas Frankfurt 9,040.03 TL

Aer Lingus Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi ( )
İyi ( )
Orta ( )
Kötü ( )
Çok Kötü ( )
Average Point

0

Yorum Yok